در جلسه ای با حضور دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین و دکتر امجد المظفر، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران، در خصوص گسترش فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی بین دانشگاه های ایران و عراق بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه که صبح امروز با حضور هیات رییسه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، دکتر امجد المظفر، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران ضمن تشکر از میزبانی بسیار خوب این دانشگاه در سخنانی به اهداف حضور و بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اشاره کرد و گفت: از اینکه فرصتی شد تا در شهر قزوین و این دانشگاه حضور داشته باشم بسیار خرسندم و بسیار افتخار می کنم که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه ایران و منطقه حضور دارم.

نماینده مستقیم وزارت علوم جمهوری عراق در ایران افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول تحصیل هستند و با توجه ظرفیت های بسیار بالای دانشگاه آزاد اسلامی، امیدواریم توسعه روابط در همه حوزه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را در ایران شاهد باشیم.

عضو هیات علمی دانشگاه کوفه یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جزو دانشگاه های معتبر در نزد وزارت علوم جمهوری عراق است و با توجه به ظرفیت ها و امکانات بسیار خوب این دانشگاه، امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد حضور و افزایش دانشجویان عراقی در این دانشگاه باشیم.

وی سپس با تشکر از دکتر علاءالدین بروجردی، معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی که زمینه این بازدید را فراهم کرد، اظهار داشت: ایشان خیلی از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تعریف و تمجید کردند و تاکید داشتند که حتما از این دانشگاه بازدیدی داشته باشیم و با توجه به تحقیقاتی که انجام دادیم این دانشگاه را دانشگاهی پرآوزاه در ایران و منطقه در علوم رباتیک و رشته های جدید، کاربردی و مرتبط با صنعت دیدیم.

دکتر امجد المظفر ادامه داد: امیدواریم با بازدیدی که از این دانشگاه خواهیم داشت، زمینه های همکاری، گسترده تر و عمیق تر شود.

رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده وزارت علوم کشور عراق در ایران آماده ایم تا همکاری های گسترده در زمینه هایی هم چون تبادل استاد، دانشجو، برگزاری همایش های بین المللی و دوره های مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه های عراق را داشته باشیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم دانشجویان عراقی بعد از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با فراگیری زبان فارسی و فرهنگ غنی ایران، سفیران خوبی برای ایران باشند.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.