مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا، با حضور هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، در سخنانی گفت: همان طور که ما در مسائل دنیوی باید به یک سری دستور العمل ها توجه داشته باشیم  و به آن ها عمل کنیم، مثلاً وقتی که به پزشک مراجعه می کنیم به نسخه پزشک به طور کامل عمل کنیم تا سلامتی حاصل شود و یا برای ساختن یک خانه محکم و استاندارد باید کاملاً بر اساس نقشه و کارشناسی مهندس عمل کنیم تا آن خانه استانداردهای لازم را داشته باشد در مورد دین اسلام هم قاعده بر این است که این دستورات، نجات بخش انسان بوده و باید تسلیم کامل امر الهی شد و به تمام دستورات عمل کرد، یعنی ما دین گزینشی و بخشی نداریم.

وی افزود: ما در کشور جریان های فکری مختلفی داریم که بعضی از این جریان ها بخشی از دین اسلام را می پذیرند و بخش دیگری را نمی پذیرند که این امر قابل قبول نیست. مثلاً جریانی که به جدایی دین از سیاست معتقدند به این بهانه می خواهند بخشی از آموزه های دینی و دستورات سیاسی قرآن، اسلام و رهنمودهای پیامبر (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام را کنار بگذارند و جریان دیگری با عنوان آزادی، بخش مهم دیگری از آموزه های دین را کنار می گذارند و با این شعار خیلی از مباحث دینی و باورها را نادیده می گیرند که این موضوع طبق منطق خداوند و قرآن کریم پذیرفته شده نیست.

حجت الاسلام محبی در پایان تاکید کرد: مسلمان واقعی باید به همه دستوراتی که خداوند فرموده ایمان داشته باشد نه اینکه به بخشی از آن ایمان بیاورد و به بخش دیگر آن کافر شود که در این صورت کافر خواهد بود.

شایان ذکر است، مراسم قرائت زیارت عاشورا، صبح سه شنبه هر هفته در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود و با توجه به شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم زمان از طریق فضای مجازی دانشگاه برای استادان، کارکنان و دانشجویان پخش می شود.

گفتنی است، قرائت زیارت عاشورا و مداحی این مراسم معنوی را حاج روح الله فنائیان از کارکنان حوزه فرهنگی بر عهده داشت.