اولین نشست حلقه مطالعاتی مراکز آموزش علمی کاربردی استان با محوریت آسیب‌های اجتماعی در مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر قزوین فعالیت خود را آغاز کرد.

اولین حلقه مطالعاتی مراکز آموزش علمی کاربردی استان با محوریت آسیب‌های اجتماعی در قزوین فعالیت خود را آغاز کرد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ دکتر نگار صدریا در اولین نشست این حلقه مطالعاتی با بیان اینکه اولین نشست حلقه مطالعاتی مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر قزوین با عنوان «بینش» با حضور جمعی از دانشجویان و علاقمندان در سالن پراتیک این مرکز، برگزار شد اظهار داشت: این نشست با محوریت آسیب‌های اجتماعی و ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار و در این نشست صمیمانه به معرفی و نقد کتاب اعتیاد و آسیب‌های روانی، اجتماعی و خانوادگی پرداخته شد.

وی با بیان اینکه این حلقه مطالعاتی با هدف ترغیب دانشجویان به مطالعه و کتابخوانی فارغ از رشته تحصیلی برگزار شده است، عنوان کرد: این طرح ارزشمند به همت مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر قزوین انجام شد و فرصت مناسبی را فراهم آورده است تا دانشجویان بتوانند کتاب‌های مفید و تأثیرگذار زندگی خود را در مدت زمانی مشخص به دوستان و مخاطبان خود معرفی کنند.

دکتر صدریا افزود: تأثیر کتاب به عنوان یک مؤلفه مهم در رشد و تعالی تمام افراد جامعه و به ویژه دانشجویان بر همگان آشکار است و بر همه واجب است تا در جهت افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش کنند در همین راستا مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر قزوین اقدام به تأسیس این حلقه مطالعاتی کرده است تا بتواند در جهت تحقق این امر قدمهای شایسته ای بردارد.

وی برگزاری این حلقه مطالعاتی را یکی از راهکارهای مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر در راستای افزایش سرانه مطالعه در جامعه و به ویژه در بین دانشگاهیان دانست و گفت: این نشست‌های تخصصی به نقد و بررسی و معرفی کتاب‌های مختلف می‌پردازد و سعی می‌شود این نشست های تخصصی نیز در زمان‌های مختلف و با حضور علاقمندان رشته‌های مربوطه برگزار شود.

رییس مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان عنوان کرد: علم آموزی و ترویج فرهنگ مطالعه، همواره مورد تأکید قرار داشته است و امیدواریم در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید در جامعه و همچنین در جهت تشویق دانشجویان و علاقمندان، به کتابخوانی و آشنایی بیشتر با کتابهای تخصصی گامهای شایسته‌ای برداریم.