رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: پروژه چشمه نور استان به ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، مصطفی مافی روز شنبه در نشست کارگروه پژوهش و فناوری استان قزوین که به مناسبت آغاز هفته پژوهش برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه علم و فناوری در سال ۱۳۸۹ در زمینی به مساحت هفت هکتار فعالیت خود را شروع کرد، اظهار کرد: در داخل پارک  هم اکنون ۱۲۱ واحد فن اور استقرار دارند که ۲۳ مراکز مربوط به شرکت های دانش بنیان است.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: به  واسطه مسئولیتی که پارک علم و فناوری دارد نقشه زیست بومی استان را رصد می کنیم.

وی یادآورشد: رتبه فعلی پارک علم و فناوری در جایگاه یازده کشور قرار دارد که تلاش می کنیم رتبه استان را در پنجم کشور قرار دهیم.

مافی افزود: تفاوت ما در حوزه فناوری ارتباطات است با توجه به استقرار بیشتر صنایع در استان قزوین بیشترین فعالیت پارک علم و فناوری در حوزه  صنعتی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: سال گذشته واحد های فناور داخل پارک ۸۸ میلیارد تومان محصول خود را به فروش رساندند که ۴۶ میلیارد  تومان فروش مربوط محصولات شرکت های دانش بنیان بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین تاکید کرد: استقبال برای استقرار درپارک علم و فناوری بسیار خوب بوده است و هم اکنون فضا برای استقرار ۵۰ شرکتی که در نوبت استقرار قرار دارند نداریم. 

وی با بیان اینکه در مجموع ۵۰ نفر در پارک فناوری قزوین به عنوان خدمتگزار فعالیت دارند، گفت: در سال ۹۸ تعداد شرکت های فناور و دانش بنیان  ۱۲۱ مورد بوده است که در حال حاضر این تعداد به  ۲۲۷ مورد رسیده است 

مافی در زمینه اشتغال های فراهم شده درپارک  علم و فن اوری نیز گفت: به طور  مستقیم از طرف واحد های فن اور و شرکت های دانش بنیان برای ۲۸۰ نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید محصولات  بهداشتی، ماشین سازی مواد غذایی و … فعالیت دارند، یادآور شد: شرکت های دانش بنیان استان در دوران کرونا بیشترین تولید محصولات ضد عفونی را در بین پارک های علم و فن اوری کشور را داشتند.

وی اظهار کرد: با توجه به سند آمایش سرزمینی استان و تغییرات صورت گرفته در پارک  علم و فناوری، قزوین باید در بین پنج استان برتر کشور قرار بگیرد. 

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: با توجه به اسناد بالادستی کشور سند راهبردی را برای ۱۴۰۰ تعریف کردیم و یکی از راهبردهای ما  حمایت و تقویت شرکت های دانش بنیان است.

وی تصریح کرد: مرکز چشم  نور ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که می توان ۵ هزار میلیارد تومان آن را داخل سازی کرد.

مافی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت پارک و علم و فناوری تکمیل شده است ما برای راه اندازی واحد های تولیدی نیاز به استقرار این واحد ها در شهرک های صنعتی داریم که مقدمات تامین فضا با همکاری سپاه استان فراهم شده است.