مراسم ۱۶ آذر و گرامی داشت روز دانشجو با حضور هیات رییسه، مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، سردار عظیم ابراهیم پور، رییس ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامی داشت آذر و روز دانشجو و با تشکر از عوامل اجرایی این مراسم  باشکوه در سخنانی به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص نقش و جایگاه دانشجویان در آینده ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجویان با داشتن صداقت در گفتار و اخلاص در عمل می توانند ضمن توسعه و پیشرفت کشور، تمدن نوین اسلامی را در دست بگیرند.

وی افزود: همین دو ویژگی بسیار مهم در بین رزمندگان باعث شد تا در دوران دفاع مقدس شاهد دست آوردهای بزرگی در عملیات های مختلف شده و در جنگ ۸ ساله به پیروزی برسیم.

رییس ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت انتقال رشادت های و ابتکارات دوران دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: معظم له فرمودند: ” فن آوری دفاع مقدس در کاروان های راهیان نور است.”

سردار عظیم ابراهیم پور یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی، نخبه گان و جوانان دانشجو هم چون شهید چمران، حسن باقری، باکری، شفیع زاده و طهرانی مقدم با طراحی، سازمان دهی و ابتکارات خود باعث پیروزی در نبرد با دشمن بعثی شدند.

وی در پایان دغدغه اصلی جوانان و دانشجویان را مساله ازدواج دانست و خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم گفت: جوانان برای تشکیل زندگی مشترک باید مدیریت معنوی، معرفتی، انقلابی، اجتماعی، اقتصادی و جنسی را بیاموزند و اگر این مسائل را به خوبی آموزش نبینند نمی توانند ازدواج موفقی داشته باشند.

 گفتنی است، اجرای جذاب مهران رحمانی هنرمند برنامه عصر جدید با اجرای پرتره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اجرای تئاتر طنز دانشجویی با عنوان ” خانه شهروندی ” و  اجرای گروه سرود دانش آموزی مرات از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود.

شایان ذکر است، این مراسم به همت بسیج دانشجویی و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.