دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین در پیامی به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو، این روز را به دانشجویان گرامی تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در پیام دکتر کشت کار آمده است:

با فرا رسیدن ۱۶ آذر مجددا فرصتی شد تا برای بررسی ابعاد این روز به تفکر نشسته و بار دیگر واقعه تاریخی ۱۶ آذر را که یادآور حماسه سازی دانشجویان این مرز و بوم است، با خود مرور کنیم.

 بی‌تردید هویت تاریخی و رسالت دانشجو در هر ملتی مورد اهمیت بوده و در کشور ایران اسلامی ما نیز ۱۶ آذر به عنوان نماد روز دانشجو تا همیشه تاریخ به عنوان برگی زرین باقی خواهد ماند.

این روز نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و معنای پایداری، استکبارستیزی، ایثار و از خودگذشتگی، مطالبه گری و آزادی خواهی دانشجویانی است که در ۱۶ آذر سال ۳۲ علیه اقدامات مزدورانه حکومت پهلوی فریاد آزادی خواهی سر دادند.

 دانشجویان آن دوران ثابت کردند که دانشجو تنها جوینده دانش نیست بلکه جوینده همه خوبی ها و فضیلت هایی است که در یک دانشجوی مسلمان ایرانی تبلور یافته است.

 دانشجویان همیشه در طول ادوار مختلف تاریخ در کشورمان ثابت کرده اند وامدار هیچ جریان، گروه و یا حزبی نبوده و تنها به اعتلا و پیشرفت کشور می‌اندیشند.

 تا پیش از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ عمده تمرکز دانشجویان بر سرنگونی حکومت دست نشانده پهلوی و هم چنین تشکیل حکومت جمهوری اسلامی بود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنبش های دانشجویی و تشکل های دانشجویی به دنبال اعتلای نظام اسلامی و پرچم داری جنبش اصیل دانشجویی در سطح بین المللی ظاهر شدند و امروز دانشجوی ایرانی به برکت خون شهدای کشور و به خصوص شهدای دانشجو دارای هویت مستقل است.

امروز دانشجو دریافته است که در عین داشتن رویکرد انتقادی و قدرتِ تجزیه و تحلیل و هم چنین نقد و بحث پیرامون موضوعات مختلف باید درخصوص جامعه خود نیز حساس بوده و همان طور که علم نقد پذیری را به عنوان یک جنبش دانشجویی در دست دارد خود نیز نقد پذیر باشد.

 امروز دانشجو می داند و می تواند راه ۱۶ آذر سال ۳۲ را که همان عدالت طلبی، آزادی خواهی، استقلال خواهی و استکبار ستیزی است در پرتو دین مبین اسلام حفظ کند.

 بی تردید روز دانشجو روز استکبار ستیزی و اعتلای نظام اسلامی است امید که دانشجویان، این روز را به عنوان روز حق طلبی، علم دوستی، بالندگی اندیشه‌های ناب و دوری جستن از بخشِ ناسالم و مخرب افکارِ غرب و شرق دانسته و آن را گرامی دارند.

 اینجانب روز دانشجو را که به فرموده مقام معظم رهبری مهم ترین وظیفه آنها علم جویی و نقد منصفانه در محیط دانشگاه است را به همه دانشجویانِ عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم دانشجویان محترم ضمن تبعیت از فرامین معظم له، با همدلی و حضوری فعالانه در راه سربلندی و عزت جمهوری اسلامی ایران هم چون گذشته گام برداشته و بتوانند دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان دانشگاهی پیشرو در تمدن سازی نوین اسلامی و آموزش و پژوهش در کشور و منطقه مطرح نمایند.

 

                                                                                                           دکتر اصغر کشت کار

                                                                                         سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین