عظیم ابراهیم پور، مسئول اسبق ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص نقش و جایگاه دانشجویان در آینده ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجویان با داشتن صداقت در گفتار و اخلاص در عمل می توانند ضمن توسعه و پیشرفت کشور، تمدن نوین اسلامی را در دست بگیرند.

مراسم ۱۶ آذر و گرامی داشت روز دانشجو به همت بسیج دانشجویی استان قزوین و با همکاری دانشگاه آزاد واحد قزوین با حضور فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین، هیات رییسه، مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با شکوه خاصی برگزار شد.

عظیم ابراهیم پور، مسئول اسبق ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامی داشت ۱۶ آذر و روز دانشجو و با تشکر از عوامل اجرایی این مراسم  باشکوه در سخنانی به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص نقش و جایگاه دانشجویان در آینده ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجویان با داشتن صداقت در گفتار و اخلاص در عمل می توانند ضمن توسعه و پیشرفت کشور، تمدن نوین اسلامی را در دست بگیرند.

وی افزود: همین دو ویژگی بسیار مهم در بین رزمندگان باعث شد تا در دوران دفاع مقدس شاهد دست آوردهای بزرگی در عملیات های مختلف شده و در جنگ ۸ ساله به پیروزی برسیم.

مسئول اسبق ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت انتقال رشادت های و ابتکارات دوران دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: معظم له فرمودند: ” فن آوری دفاع مقدس در کاروان های راهیان نور است.”

عظیم ابراهیم پور یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی، نخبه گان و جوانان دانشجو هم چون شهید چمران، حسن باقری، باکری، شفیع زاده و طهرانی مقدم با طراحی، سازمان دهی و ابتکارات خود باعث پیروزی در نبرد با دشمن بعثی شدند.

وی در پایان یکی از دغدغه های جوانان و دانشجویان را مساله ازدواج دانست و خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم گفت: جوانان برای تشکیل زندگی مشترک باید مدیریت معنوی، معرفتی، انقلابی، اجتماعی، اقتصادی و مسائل زوجین را بیاموزند و اگر این مسائل را به خوبی آموزش نبینند نمی توانند ازدواج موفقی داشته باشند.

 گفتنی است، اجرای جذاب مهران رحمانی هنرمند برنامه عصر جدید با اجرای پرتره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اجرای تئاتر طنز دانشجویی با عنوان ” خانه شهروندی ” و  اجرای گروه سرود دانش آموزی مرات از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود.

شایان ذکر است، این مراسم به همت بسیج دانشجویی و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.