به مناسبت ۱۶ آذر ماه ، روز دانشجو، رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه با دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های صنفی و سیاسی و انجمن های فرهنگی و ادبی به صورت برخط دیدار و گفتگو کردند.

دراین نشست دکتر نائینی ضمن تبریک و گرامیداشت روز دانشجو، بیان داشت: شانزدهم آذر ماه، یادآور حماسه ی ضد استبدادی دانشجویان در تاریخ ایران  است که این حرکت و جنبش دانشجویی با عینیت بخشیدن به آرمان های بلند انقلاب اسلامی، قدرت علمی، بصیرت و آگاهی دانشجویان را بخوبی نشان داد. یاد و خاطره دانشجویانی که  در این روز با عزم راستین خود استقلال، آزادی و ارزش‌های عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و روحیه استکبارستیزی و حق جویی را به رخ جهانیان کشیدند گرامی می‌داریم

دکتر نائینی در این نشست از فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌ها به جهت برگزاری مستمر برنامه‌های مختلف در فضای مجازی، همچنین از شورای صنفی به جهت همکاری و مساعدت در انتقال نظرات دانشجویان عزیز تقدیر و تشکر کرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین منصور زارعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز بتا تبریک و گرامی داشت روز دانشجو اظهار داشت: دلتنگ حضور شما عزیزان در فضای دانشگاه هستیم وی با اشاره به خصیصه و ویژگی جریان ۱۶ آذر این روز را سرآغاز حرکتی رو به جلو دانست که حاکی از سلامت نفس جنبش دانشجویی بوده و اثرگذار حرکت های بعدی بود.

وی افزود: ویژگی ۱۶ آذر روز دانشجو این بود که جوان ما با زورگیری و استنبداد کنار نمی آید و این ویژگی را اسلام به ما آموخته که در مقابل زورگوی دلبسته به خدا باشید این جریان به ما فهماند که عنصر فعال و پیش برنده در فضای مجازی جوانان هستند.

در این دیدار که نمایندگان تشکل‌های صنفی، سیاسی و دانشجویی مطالبات دانشجویان را مطرح کردند. موضوعاتی از جمله؛ ارتقاءکیفیت کلاس های مجازی ، وضعیت برگزاری و امتحانات دانشجویان در ترم جاری ، برگزاری جشن فارغ التحصیلی، بازگشایی باشگاه ورزشی دانشگاه برای دانشجویان ،مشکل بودجه کانون های فرهنگی، تقویت حوزه بین الملل دانشگاه ، وضعیت سرویس های رفت و امد و خوابگاه ها در صورت بازگشایی دانشگاه ها از سوی دانشجویان مطرح شد که اعضای هیأت رئیسه دانشگاه به این سوالات پاسخ دادند.

قسمتی از این گفتگوی انلاین در صفحه اینستاگرام به آدرس :prikiu2021@ قابل مشاهده می باشد.