در این نشست، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به همراه دبیر شورای تعامل دانشجویی و نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه دیدگاه‌های خود را ارائه کردند.

بمناسبت روز دانشجو، نشست صمیمی نخبگان و دانشجویان عضو تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین با دکتر محمدمهدی اعلایی استاندار و روسای دانشگاه‌ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این نشست ابتدا دانشجویان به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات خود پرداختند. سپس روسای دانشگاه‌ها برخی از مسائل مهم دانشگاه‌ها را با استاندار قزوین در میان گذاشتند. دکتر علی فتح طاهری رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین نیز در سخنان خود ضمن تبریک روز دانشجو، خواستار حمایت دولت از مراکز آموزش علمی کاربردی شد که در شرایط اقتصادی دشوار و با توجه به کاهش تعداد دانشجو و به تبع آن کاهش درآمد مراکز آموزشی و افزایش هزینه‌ها، بخش اعظمی از بار آموزش‌های مهارتی را به دوش می‌کشند.

در ابتدای این نشست دانشجو عهدیه افشار رامندی، دبیر شورای تعامل دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، ضمن تشکر از توجه استاندار قزوین به ایده‌ها و نظرات دانشجویان، بیکاری دانش‌آموختگان را مهمترین معضل جامعه دانست و حمایت جدی از دانش آموختگان دارای ایده و مهارت کسب و کار را خواستار شد. وی همکاری ادارات و سازمان‌های دولتی برای گذراندن درس کارورزی را ضعیف دانست و خواستار رفع این مشکل شد.

همچنین دانشجو احسان گروه‌ای، دبیر شورای تعامل و نماینده بسیج دانشجویی مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین نیز در این نشست از ضرورت احیای برخی از مراکز آموزش علمی کاربردی دولتی مانند فرهنگ و ارشاد و ورزش و جوانان با توجه به تقاضای بالا در رشته‌های هنری و ورزشی گفت و حمایت از رویدادهای استارتاپی دانشگاه‌ها را بهترین راهکار برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و اشتغال دانش آموختگان دانست.

در پایان نیز دکتر اعلایی استاندار قزوین ضمن تبریک روز دانشجو و تشکر از نظرات دانشجویان و روسای دانشگاه‌ها، با تاکید بر استفاده از نخبگان در اداره جامعه گفت: نخبگان به معنای افرادی هستند که ظرفیت‌های تغییر و تحول را در جامعه دارند و باید از توان آنها برای تحول در جامعه استفاده کنیم و مجموعه دانشجویی نیز برای بروز و ظهور استعدادهای خود ارتباط با بنیاد نخبگان را حفظ کنند. وی بر تداوم جلسات مشورتی مدیران دستگاه های دولتی با دانشجویان و جلب مشارکت نخبگان جوان استان در اجرای طرح‌های علمی و کاربردی، با هدف افزایش بهره وری در دستگاه‌های اجرایی و نیز تقویت فعالیت‌های دانش بنیان در حوزه اقتصاد و ارتقاء رشد اقتصادی استان قزوین به ۸ و نیم درصد تاکید کرد.