نشست صمیمی محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین با روسای دانشگاه ها، نمایندگان نخبگان و تشکل های دانشجویی استان در محل سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین در این نشست صمیمی بیان داشت: از دانشجویان و تشکل های دانشجویی انتظار می رود برای مبارزه با فساد وارد میدان شوند.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال هزار نفر از اعضای شوراها در دوره قبل دستگیر و زندانی شدند که این یک نقطه حادثه خیز فساد است و فعالان دانشجویی باید در این زمینه حساس باشند و رسانه هایی را برای اعلام هشدار در این زمینه ایجاد کنند.

 اعلایی بیان داشت: مقام معظم رهبری از این موضوع تعبیر به آتش به اختیار کردند که با تشخیص ایشان بیان شده و باید با عقلانیت مورد توجه تشکل های دانشجویی قرار گیرد.

اعلایی یادآور شد: شهید بهشتی، دانشجو را به موذن تعبیر کرده که اگر خواب بماند نماز جامعه قضا می شود بنابراین حس و روحیه دانشجویی باید در جامعه نهادینه شود که شهید بهشتی بر آن تاکید داشته اند.

وی تاکید کرد: اراده دولت بر مبارزه با فساد است و از تشکل ها می خواهیم هر کجا احساس فساد کردند با عقلانیت و به دور از برخورد احساسی فریاد بزنند و برای مقابله با فساد تلاش کنند.

استاندار قزوین با اشاره به جنس مطالبات دانشجویی، گفت: این مطالبات باید خیلی به سمت مسایل کلیشه ای و کم اثر پیش نرود چون تحول و تغییر در جامعه با ورود مردم به ویژه دانشجویان در مسایل مختلف رقم خواهد خورد.

استاندار اظهار داشت: باید برای حذف زمینه های فساد در جامعه تلاش کنیم که یکی از عوامل آن، تعیین و انتصاب افراد شایسته و لایق و مومن و انقلابی است.

 اعلایی با تاکید بر استفاده از نخبگان در اداره جامعه،گفت: نخبگان به معنای افرادی هستند که ظرفیت های تغییر و تحول را در جامعه دارند و باید از توان آنها برای تحول در جامعه استفاده کنیم و مجموعه دانشجویی نیز برای بروز و ظهور استعدادهای خود ارتباط با بنیاد نخبگان را حفظ کنند.

وی در پایان بیان داشت: به زودی جوانان باسواد، صاحب نظر، خلاق و انقلابی در استان منصوب خواهند شد و زمینه کشف و شناسایی نیروهای جدید را در این مسیر فراهم خواهند کرد.