مراسم افتتاحیه اولین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی معماری – شهر با حضور دکتر کشت کار، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر اصغر کشت کار، سرپرست دانشگاه در این مراسم که به صورت مجازی حضور داشت، ضمن تقدیر و قدردانی از عوامل برگزاری این کنفرانس در سخنانی به افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در رشته های علمی و فن آوری های نوین افتخارات بسیاری در کشور، منطقه و جهان به دست آورده است و دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از بهترین دانشکده های این دانشگاه، در عرصه های داخلی و خارجی افتخارات بسیاری کسب کرده است.

وی افزود: حضور ۲۵ عضو هیات علمی فرهیخته و برجسته، چاپ مجلات و مقالات متعدد، وجود دانشجویان فعال و فارغ التحصیلان اثرگذار این دانشکده در کشور از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بوده و برگزاری چنین کنفرانس بسیار مهم و ارزشمند نیز، نشان از این امر دارد.

دکتر کشت کار تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادهای علمی باعث هم اندیشی، رشدِ تفکر و اندیشه می شود و امیدواریم با برطرف شدن بیماری کرونا، برگزاری حضوری چنین همایش هایی را شاهد باشیم.

وی در پایان رشته های مهندسی معماری و شهرسازی را از رشته های کاربردی و اثرگذار دانست و گفت: رشته های کاربردی هم چون معماری و شهرسازی می توانند در حل مشکلات کشور نقش موثری داشته باشند.