به گزارش خبرنگار استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، عارف رجبی، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در پیش خطبه‌های نماز جمعه شهر قزوین گفت:۱۶ آذر یاد آور ایستادگی دانشجویان بر مدار استکبار ستیزی و ظلم ستیزی است یاد آور دانشجویانی است که به حمایت از خمینی کبیر لانه جاسوس پرور آمریکا را فتح کردند، یاد آور مطالبه گری حق گرایانه دانشجویان مسلمان در برابر کجی‌ها، کاستی‌ها و اشتباهات است.

رجبی مطرح کرد: مردم عزیز قزوین نیک مستحضرید هم اکنون انقلاب اسلامی در نقطه مهمی ایستاده است از یک سو دولت آقای رئیسی کشور را با انبوه مشکلات از دولت سابق تحویل گرفته است از سوی دیگر در گام دوم انقلاب دولت جدید بایستی نیرو‌های جوان مومن و انقلابی را در راس امور بگذارد تا شاید کمی از بار مشکلات معیشتی مردم کاسته شود.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی تحکیم وحدت دانشجویان دانشگاه امام خمینی (ره) افزود: ما دانشجویان خواستار محاکمه بانیان وضع موجود از دستگاه‌های قضایی هستیم و از آنان میخواهیم تا با تشکیل دادگاه‌های علنی ویژه مفاسد اقتصادی هر چه سریع‌تر اقدام به محاکمه‌ی آنان کنند.

وی ادامه داد: همانگونه که میدانید دامنه تحولات، چندی پیش به استان ما نیز رسید و بارقه‌هایی از امید با انتصاب جوان گرایانه استاندار جدید در دل مردم دمید، انجمن اسلامی ضمن حمایت از این دست اقدامات از همین تریبون که برای مردم است از استاندار جدید می‌خواهد تا دیگر کرسی‌های اشغال شده توسط مدیران ناکارآمد و مسئله دار را به دیگر جوانان با انگیزه و انقلابی باز گرداند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: آقای استاندار امروز مردم با مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم میکنند و فریاد آنان به جایی نمیرسد. مردم شریف قزوین، ضمن عذرخواهی از پیشگاه شما ما صدای فریاد بی صدای شما هستیم و از همین تریبون از استاندار جدید و دیگر مسئولان میخواهیم که مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را در اولویت قرار دهند و برای رفع آن چاره اندیشی کنند. همچنین از استاندار میخواهیم تا با رفع موانع تولید زمینه‌ی اشتغال و ازدواج جوانان را فراهم سازند و چنانچه به ظرفیت‌ها در استان توجه کافی شود میتوان قزوین را در مسیر پیشرفت و بالندگی قرار داد.

رجبی بیان‌کرد: دستگاه سیاست خارجی دولت سیزدهم و تیم مذاکره کننده می‌بایست از موضع قدرت و اقتدار در مذاکرات حاضر شوند و در طول مذاکرات خود با ۴+۱ منافع مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مدنظر قرار دهند و مبادا در حیله و نقشه‌های دشمن قرار گیرند تا هزینه‌هایی که در برجام به مردم و نظام اسلامی تحمیل شد دوباره تکرار شود. آمریکا در طول مذاکرات به دنبال ایجاد ناامنی و نارضایتی در بین مردم همچون ایجاد جو‌های روانی منفی است لذا از این رو تیم مذاکره کننده می‌بایست با اقتدار، نقشه‌های دشمن در جهت توافق اجباری را خنثی کنند.
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان تحکیم وحدت دانشگاه امام خمینی (ره) تاکید کرد: هچنین دولت سیزدهم هم نباید مشکلات اقتصادی مردم را به مذاکرات گره بزند و موظف است برای حل آن راهکار‌هایی را ایجاد کند؛ راهکار اصلی و دائمی حل مشکلات طبق فرمایشات مقام معظم رهبری قوی شدن است؛ نظام سلطه و استکبار با اساسی جمهوری اسلامی ایران مشکل دارد و تمام تلاششان را برای براندازی نظام اسلامی می‌کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قرار بود دانشگاه جامعی باشد که حداقل ۱۶ هزار نفر دانشجوی خارجی را پذیرا باشد قرار بود این دانشگاه مرکز اصلی پژوهش و آموزش بین المللی در کشور باشد، قرار بود آبروی نظام باشد، اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در سال‌های گذشته نه تنها در این زمینه رشدی صورت نگرفته بلکه هم اکنون از بین المللی بودن این دانشگاه تنها نامی مانده است بر سر در دانشگاه، مسئولان ذی‌ربط نیز نه تنها در این زمینه پاسخگو نیستند بلکه همواره تقصیرات را بر گردن وزارت علوم و دیگر دستگاه‌ها می‌اندازد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: در حوزه آموزش نیز علی رغم وجود دانشجویان مستعد هیچ حمایتی از دانشجویان صورت نگرفت. اساتید باسواد و انقلابی دانشگاه ۸ سال تمام است که به علت نگاه سیاسی حاکم بر دانشگاه از تمامی تصمیمات کنار گذارده شده اند وقتی به چشم انداز ۱۴۰۴ دانشگاه توجه می‌کنیم، متوجه این میشویم که تدوین گران این سند از یک جریان سیاسی خاص بودند گویی که عرصه علم تنها از یک جریان نشات می‌گیرد.

رجبی افزود: دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی نیز آنگونه که شایسته یک دانشگاه اسلامی است ندرخشید و تا جایی که امکانش بود بر دست پای تشکل‌های دانشجویی غل و زنجیر بستند. حضور دانشجویان خارجی علاوه بر تربیت سفیران انقلاب میتواند بستر رشد و پیشرفت اقتصادی استان را فراهم نماید لذا از همین تریبون از همه مسئولان و در راس آن استاندار و همچنین از عموم مردم قزوین میخواهیم در دوره جدید، بین المللی شدن و رشد علمی دانشگاه را تبدیل به مطالبه عمومی نمایند تا انشا الله دانشگاه به آنچه که شایسته نام مبارک آن است برسد.