به مناسبت بزرگداشت مقام شهدای دانشجوی ۱۶ آذر و روز دانشجو، مراسم باشکوهی در مراکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر، جمعیت هلال احمر و شهرداری قزوین برگزار شد.

به مناسبت بزرگداشت مقام شهدای ۱۶ آذر و روز دانشجو، مراسم باشکوهی به صورت جداگانه توسط مراکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر، جمعیت هلال احمر و شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این مراسم که با محوریت تجلیل از دانشجویان نمونه مراکز آموزش علمی کاربردی استان در زمینه‌های علمی، ورزشی و فرهنگی برگزار شد، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و مقامات استانی مدعو بر نقش ویژه دانشجویان در آرمان‌خواهی و تحکیم پایه‌های عدالت‌طلبی تاکید کردند.

فرماندار شهرستان البرز: موتور محرک و مغز متفکر هر جامعه‌ای دانشجو و جوانان آن جامعه هستند

در مراسمی که روز ۱۶ آذر به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر قزوین برگزار شد، محمد نصیری فرماندار شهرستان البرز دانشجویان و جوانان جامعه را موتور محرک و مغز متفکر هر جامعه‌ای دانست و گفت: پرورش استعدادهای دانشجویان و جوانان ما آینده درخشانی برای کشور رقم خواهد زد و حتی در دوران سخت کشور همین جوانان و دانشجویان در تمامی عرصه‌ها حضور داشته شهید شده‌اند و به افتخارات بزرگی نائل شده‌اند.
در ادامه این مراسم با حضور دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و فرماندار شهرستان البرز از دانشجویان برتر مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر قزوین تقدیر بعمل آمد .
گفتنی است اجرای موسیقی زنده توسط تیم دانشجویی مرکز، پخش کلیپ معرفی مرکز و برگزاری مسابقه شاد از بخش‌های این مراسم فرهنگی بود.

دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه: دانشجو وجدان بیدار جامعه است

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین نیز روز چهارشنبه ۱۷ آذرماه میزبان دانشجویان و جمعی از مدرسان این مرکز در مراسم بزرگداشت روز دانشجو بود. در این مراسم که رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی قزوین، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قزوین حضور داشتند، دکتر علی فتح طاهری در سخنانی اظهار داشت: بی‌شک دستیابی به پیشرفت‌های علمی و شتاب در توسعه همه جانبه کشور تنها در سایه سخت‌کوشی و مجاهدت دانشجویان محقق خواهد شد. وی افزود: بنابراین همه باید تلاش کنیم تا دانشگاه نشاط و پویایی خود را برای ایفای نقش سازنده‌اش در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی حفظ کند و جوانان عزیز کشورمان نیز به انجام رسالت بزرگی که عهده‌دار هستند اهتمام داشته باشند.
در این مراسم، از دانشجویان برگزیده مسابقات فرهنگی و نفرات برتر جشنواره دانشجویی ورزش‌های همگانی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه تقدیر شد.

گفتگوی صمیمانه دانشجویان در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان 

در مراسم دیگری به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو، نشست‌ صمیمی مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر و جمعی از اساتید و دانشجویان این مرکز در سالن جلسات هلال احمر برگزار شد.
دکتر نگار صدریا رئیس مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر قزوین در تشریح این برنامه‌ هدف اصلی از این نشست را ارتباط نزدیک مسئولان دانشگاه و دانشجویان دانست و افزود: هدف از برگزاری این نشست تقدیر از دانشجویان و اساتید برتر و شناسایی و پیگیری مشکلات دانشجویان و رفع کاستی های موجود است و هم از طرفی مجالی برای ارائه و بیان عملکرد صورت گرفته توسط مدیران مرکز است.
در پایان این مراسم و در راستای تجلیل و قدردانی از زحمات اساتید زحمتکش و دانشجویان برتر این مرکز با اهدای  لوح تقدیر و جوایز از ایشان تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است برگزاری مسابقه کتابخوانی توسط مرکز فرماندهی انتظامی، برگزاری مسابقه تیراندازی در مرکز جمعیت هلال احمر و مسابقه پرتاب دارت در مرکز خانه کارگر قزوین از دیگر برنامه‌های اجرا شده به مناسبت روز دانشجو توسط مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین بود.