به گزارش خبرنگار استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، ابوالفضل پورحیدر، عضو بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد قزوین گفت: از آنجا که بسیج دانشجویی خود را در خط نخست نَقد و مطالبه گری آگاهانه، دلسوزانه و منصفانه از مسئولین نظام می‌داند و انتظار توجه و تعامل از سوی مسئولان دارد.

عضو بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد قزوین افزود: آنچه که مهم است عبور از وضعیت فعلی هرگز با انفعال میسر نخواهد شد؛ بلکه نیاز به فعالیت و حرکتی قابل توجه و درخور عملکرد مسئولان است؛ تا از سویی حقوق مستضعفین ادا شود؛ و از سویی دیگر نظارتی بیش از پیش بر حسن عملکرد مدیریت اجتماعی و اقتصادی مسئولان صورت بگیرد. از این رو ضرورت حرکت جهادی و همت انقلابی در شرایط کنونی بیش از پیش است.

پورحیدر با اشاره مطالبات و انتظارات از مسئولان گفت: با عنایت به پرونده تخلف سنگین و وزین قضیه‌ی هفت سنگان، جهت برچیده شدن بساط رانت خواری و زمین خواری و جلوگیری از تکرار مفاسد اقتصادی در بین مسئولان و با عنایت به آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب مبنی بر موظف به جلوگیری از فساد، قاطع و دقیق در برخورد با فساد، عدم تبعیض، اقدام عملی وپرهیز از برخورد شعاری، بسیج دانشجویی بنا به رسالت خود در پاسداری از ارزش‌ها وآرمان‌های انقلاب و دفاع از حقوق مردم، درصف مطالبه گران این قضیه بوده وهست لذا از شما استاندار، انقلابی و شجاع خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به موضوع پرسنل دست اندر کار استانداری در این پرونده می‌باشیم.

وی ادامه داد: همچنین امروز طرح کمربند سبز ارنجک و نیز پرونده شهرک اندیشه جزو پرونده‌های زمین خواری بر روی زمین مانده است و با قطع دست مسئولان فاسد برقراری قسط وعدل و اجرای احکام الهی را در جامعه احیا کرد.

عضو بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد قزوین افزود: با روی کار آمدن دولت فخیمه و انقلابی آیت الله رئیسی انتظار میرود شاهد تحولی در عرصه مدیریت اجرایی کشور باشیم، لذا در تعامل قابل ذکر با جوانان نخبه، مستعد و توانمند استان قزوین و با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی استان جهت انتخاب مدیران بومی و انقلابی وگزینه مهم تقدم ضابطه بر رابطه طبق حکومت الهی انبیاء و نیز الگو پذیری از مولی الموحدین امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام در این زمینه، از حضرتعالی انتظار انتصاب نیرو‌های بومی و انقلابی را در اسرع وقت مسئلت داریم تا هرچه زودتر کم کاری‌های گذشته جبران گردد، و در امر پایش و انتخاب انتصابات، بسیج دانشجویی خود را موظف به همکاری می‌داند و از ظرفیت بسیج مثل خدمت در همه‌ی عرصه ها، می‌توان بهره گرفت.

وی با توجه به منویات مقام معظم رهبری اظهار داشت: «دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است» و نیزدر فرمایشی دیگرکه «طبیعت جوان از عناصری، چون امید، ابتکار، صراحت، خطرپذیر و خستگی ناپذیر که برای اداره جامعه ضروری است» نشان از اهمیت بکارگیری جوانان در امور دارد. بر همین اساس از مسئولان که داعیه انقلابی گری و ولایتمداری دارند، انتظار می‌رود در تصمیم گیری‌های تخصصی به جامعه دانشگاهی و نخبگانی رجوع کنند و از دلسوزان متخصص و متعهد در دانشگاه‌ها هم بهره ببرند.

پورحیدر بیان کرد: بدین منظور بسیج دانشجویی آمادگی خود را برای همکاری با ساختار‌های علمی و پژوهشی، عمرانی و آبادانی و تشکیل هیئت اندیشه ورز جهت ارائه برنامه، راهکار و ارائه‌ی الگو، و عملیاتی ساختن طرح‌های پیشنهادی با استفاده از پتانسیل نیرو‌های جهادی بسیج در این حوزه اعلام می‌دارد. اجرای این بند مطالبه گری، سبب ایجاد زمینه کسب و کار و اشتغال برای جوانان دانشجو و تاحدودی رفع معضل بیکاری نیز است.