در آیین افتتاح خانه هلال دانشگاه، بر نقش خانه‌های هلال در افزایش تاب‌آوری جامعه و پاسخگویی مناسب در امر امدادرسانی در حوادث و بلایا تاکید شد.

خانه‌ هلال دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با حضور رئیس دانشگاه، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین افتتاح شد.

در آیین افتتاح خانه هلال دانشگاه، نادر میرزایی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت: هدف از راه‌اندازی خانه‌های هلال افزایش تاب‌آوری جامعه و پاسخگویی مناسب در امر امدادرسانی در حوادث و بلایا است.

وی با بیان اینکه این خانه هلال با مشارکت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین تجهیز و راه‌اندازی شد، بیان کرد: خانه‌های هلال تمامی خدمات شعب جمعیت هلال احمر را به مردم ارائه می‌دهند و از آنجا که جذب و آموزش از مؤلفه‌های هدف گذاری شده در خانه‌های هلال است و دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در جهت آموزش به تمام اقشار جامعه قدم بر می‌دارد خانه‌ هلال مناسب‌ترین روش برای توانمندسازی و افزایش همکاری‌های دوجانبه است و این مهم با پیگیری‌های دو طرف انجام گرفت و این خانه هلال افتتاح شد. میرزایی ادامه داد: کمک به انسانها و جوامع بشری باید متکی به علم و آگاهی باشد و وقتی بحرانی رخ می‌دهد بر اساس معادلات علمی باید ورود پیدا کنیم تا بتوانیم کار آمدی داشته باشیم و بر همین اساس بی سبب نیست که ما با همکاری یک مرکز علمی و دانشگاهی این خانه هلال را افتتاح کردیم.

دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: نام هلال احمر با خدمت رسانی، مهربانی و نوع دوستی در سرتاسر جهان گره خورده است و یکی از علاقمندی‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی همیشه بحث آموزشهای هلال احمر در سطح این دانشگاه بوده است تا بتوانیم به شعار هر خانواده یک امدادگر دست یابیم.

وی افزود: متاسفانه عدم آشنایی افراد با مقوله امداد و نجات و کمکهای اولیه باعث بروز مشکلات فراوان شده است که ما سعی داریم با افتتاح این خانه هلال در حد وسع از بروز بسیاری از حوادث ناگواری که در زندگی ما پیش می‌آید جلوگیری کنیم تا بتوانیم سهمی در راستای ارتقاء تاب آوری جامعه، افزایش فرهنگ ایمنی و توانمندسازی مردم و جامعه در هنگام بحران ها داشته باشیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در پایان گفت: امیدوارم با همکاری جمعیت هلال احمر استان بتوانیم این خانه‌های هلال را در سطح مراکز علمی کاربردی نیز گسترش دهیم تا از طریق خانه‌های هلال در توانمندسازی مردم و جامعه و حمایت از آنان و گسترش خدمات مربوط به هلال احمر نقشی سازنده داشته باشیم.