دکتر عبد المحسن ناجي، رییس دانشگاه فن آوری و تکنولوژی وسطی بغداد به همراه هیاتی از مدیران و روسای مراکز علمی عراق، ضمن بازدید از امکانات و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این دانشگاه را در حد دانشگاه های بین المللی دانست.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر عبد المحسن ناجي، رییس دانشگاه فن آوری و تکنولوژی وسطی بغداد پس از بازدید از این دانشگاه گفت: از اینکه فرصتی ایجاد شد تا از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بازدید داشته باشم بسیار خرسندم و از میزبانی، میهمان نوازی و پذیرایی بسیار گرم مدیران این دانشگاه بسیار سپاسگزارم.

وی افزود: مشاهده چنین دانشگاهی زیبا، مجلل با این همه افتخارات علمی، مراکز تحقیقاتی، کتابخانه ی بسیار مجهز با کتاب ها و دانش نامه های مختلف و متنوع و ایده های خلاق برای بنده باعث افتخار است.

دکتر عبد المحسن ناجي تصریح کرد: بنده از دانشگاه های مختلفی در جهان هم چون ژاپن و کشورهای اروپایی بازدید کرده ام و به جرات می گویم، امکانات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را هم تراز با این کشورها دیدم و برای من باعث اقتخار است که چنین دانشگاهی در جهان اسلام وجود دارد.

رییس دانشگاه فن آوری و تکنولوژی وسطی بغداد یادآور شد: این دانشگاه توانسته ارتباط بسیار خوبی بین علم و محصولات کاربردی ایجاد کند.

وی بیان داشت: با توجه به ارتباط بسیار خوب بین دو کشور دوست و برادر ایران و عراق، امیدواریم زمینه ای فراهم شود تا بتوانیم در خصوص همکاری های دوجانبه در حوزه های علمی هم چون برگزاری دوره های کوتاه مدت، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کنفرانس ها و همایش های علمی به صورت حضوری و مجازی، برنامه ریزی و به مرحله اجرا برسانیم.

دکتر عبد المحسن ناجي در پایان گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم با میزبانی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در کشورمان، ضمن پاسخگویی به محبت های انجام شده، زمینه تحقق اجرای همکاری های مشترک را آغاز کنیم.

گفتنی است، از سوی روسای دانشگاه های عراق به پاس میزبانی بسیار خوب دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از دانشجویان عراقی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند، لوح و تندیسی به دکتر اصغر کشت کار، سرپرست این دانشگاه اهدا شد.

شایان ذکر است، این بازدید به همت اداره کل امور روابط بین الملل و دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.