سعید واشقانی فراهانی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان تحکیم وحدت دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، از برگزاری همایش دیپلماسی مقاومت به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی خبر داد.

واشقانی فراهانی مطرح کرد: این همایش در سه روز برگزار خواهد شد انجمن اسلامی دانشجویان به دنبال بررسی نقش سیاسی شهید سلیمانی در تحولات منطقه، نفوذ در میان مردم منطقه و همچین بررسی نقش و تاثیر شهید سلیمانی بر محور مقاومت است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان تحکیم وحدت دانشگاه امام خمینی (ره) با اشاره به محور‌های این برنامه اظهار داشت: در این سه روز موضوعات «مفهوم دیپماسی فرهنگی مقاومت»، با خزایی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، «مقاومت و سیاست خارجی جمهوری ایران» با حضور کوهکن، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و «نقش شهید سلیمانی در تحولات منطقه» با حضور روح الله مدبر بررسی خواهد شد.

این فعال دانشجوی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در این همایش سه هدف ۱. تاثیر گذاری شهید سلیمانی در تحولات منطقه، ۲. شهید سلیمانی علاوه بر یک فرد میدانی بودند، در بحث دیپلماسی هم توامند بودند، میتوان نمودش را در آوردن روسیه به سوریه مشاهده کرد و ۳. نفوذ و تاثیرگذاری شهید سلیمانی در میان مردم منطقه را دنبال می‌کند.

 

 برگزاری همایش «دیپلماسی مقاومت» از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی (ره)