این کارگاه به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و با هدف آموزش برپایی سریع چادر امدادی در مواقع اضطراری در مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر قزوین از برگزاری کارگاه تخصصی «اسکان اضطراری و چادر زنی» ویژه دانشجویان این مرکز خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین و به نقل از جمعیت هلال احمر استان؛ دکتر نگار صدریا در این رابطه اظهار داشت: این کارگاه به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و با هدف آموزش برپایی سریع چادر امدادی در مواقع اضطراری و حوادث طبیعی هم چون زلزله و سیل در مناطق آسیب دیده برای اسکان موقت، با شرکت جمعی از دانشجویان در مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی با اسکان اضطراری، چادرزنی و طراحی اردوگاه در حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی، عنوان کرد و افزود: برگزاری این دوره‌های آموزشی می‌تواند دانشجویان را از نظر روانی و جسمی برای مقابله با حوادث آماده کند و گام مؤثری در ارتقاء دانش امدادی آنها باشد و همچنین جمعیت هلال احمر می تواند در مواقع لزوم از این پتانسیل در حوادث بهرمند شود.

دکتر صدریا تصریح کرد: آموزش و مانورهای مداوم و مستمر برای آمادگی این قشر در برابر زلزله در چرخه مدیریت بحران در کشور اجتناب ناپذیر و امری ضروری است بنابراین با توجه به ضرورت این امر این موضوع در برنامه ریزی های این مرکز پیگیری می شود. وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی و همت مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان، دانشجویان از آموزش‌های لازم در این خصوص در طول سال تحصیلی بهره مند می‌شوند تا با فراگیری این دوره‌ها نسبت به ترویج و آموزش در بین خانواده‌ها و جامعه اقدام کنند تا بتوانیم به این وسیله قدمی هر چند ناچیز در راستای آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه برداریم.