سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در همایش بین المللی مقاومت و جهان آینده که از طریق ارتباط تصویری در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار شد گفت: مکتب شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و جبهه مقاومت باعث تحقیر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها شد و در نتیجه آن آمریکا به صورت مفتضحانه از افغانستان فرار کرد و برای تمام جهان این مساله، روشن شد.

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی افزود: آمریکا که ادعای حقوق بشر دارد برخلاف قوانین بین الملل یک فرمانده ارشد ایرانی را که به دعوت رسمی به عراق رفته بود در کشور ثالت به شهادت رساند.

وی همچنین گفت: شهادت این دوسردار ایرانی و عراقی(ابومهدی المهندس)، افکار ملت ایران و عراق و بسیاری از مسلمانان را برانگیخت و آنها این اقدام جنایتکارانه محکوم کردند.

رحیم صفوی با اشاره به واهمه آمریکایی ها و صهیونیست ها از سردار سلیمانی و محبوبیت او در نزد مسلمانان و آزادیخواهان،گفت: آمریکایی ها و صهیونیست ها می خواستند با این شهادت ها موجب تضعیف جبهه مقاومت شوند ولی با این کار خود، این شهادت را به یک حرکت بزرگ برای ملت های ایران و عراق و دیگر کشورهای مسلمان تبدیل کردند.

این مسوول افزود: هرکجا که دل های روشن و با بصیرت بود در این قساوت رییس جمهور آمریکا برآشفته شدند و از این همه جنایت به تحیر و فکر فرو رفتند.

وی با بیان اینکه ملت ایران عاشقانه سردار سلیمانی را دوست داشتند و دارند،اظهار داشت: در ایران نیز تمام شهرها و روستاها تبدیل به عزاخانه شد و از اینکه سردار ایران و جبهه مقاومت به شهادت رسید به خیابان ها ریختند.

رحیم صفوی با اشاره به محبوبیت سردار دل ها در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران و منطقه،افزود: در کشور هند بیش از یک هزار محفل عزاداری برای این دو شهید برگزار شد و این شهادت به مکتب سلیمانی تبدیل گردید و کسانی که می خواستند تاثیر ایشان را از بین ببرند ناخواسته موجب شکل گیری مکتب سلیمانی شدند.

وی اظهار داشت: این مکتب راه جهاد با صهیونیست ها و آمریکایی ها را از شمال آفریقا تا غرب آسیا شکل داد که همان مکتب اسلام ناب و مکتب مقاومت و مبارزه علیه صهیونیستها بود.

رحیم صفوی افزود: با این شهادت، مکتب سلیمانی گسترش یافت و همه آزادیخواهان جهان به آن پیوستند.

وی با اشاره به شاخص های این مکتب، گفت: اعتقاد به اسلام ناب و جهاد مستمر با مستکبران، باور و عشق به خدا و توانمندی های خلق خدا و حمایت از مستضعفان از جمله شاخص های این مکتب است که پس از شهادت سردار سلیمانی مورد توجه تمامی ملت های آزادیخواه قرار گرفت.