به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم مختلفی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین؛ به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم مختلفی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین برگزار شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین به این مناسبت میزبان رئیس و تعدادی از اعضای شورای شهر قزوین، معاونین شهردار، مدیران واحد استانی دانشگاه و جمعی از مدرسان و دانشجویان بود. در این مراسم که با شعرخوانی و مرثیه سرایی همراه بود، فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با ایراد سخنانی به بیان صفات و ویژگی‌های منحصر بفرد شهید سلیمانی پرداخت. در پایان نیز، آیین رونمایی از دیوارنگاره تمثال رهبر کبیر انقلاب اسلامی (ره)، مقام معظم رهبری (حفظه الله) و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در محوطه این مرکز آموزشی برگزار شد.

نشست «شکوه رویش» برنامه دیگری بود که به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد، در این نشست که مدیران جمعیت هلال احمر استان، رییس و جمعی از دانشجویان این مرکز آموزشی حضور داشتند، دکتر آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: دشمنان اسلام و ایران با این جنایت سعی داشتند شهید سلیمانی را حذف کنند غافل از اینکه مکتب سلیمانی تجلی مکتب عاشورایی در عصر حاضر است و این مکتب همانند مکتب سیدالشهدا حذف شدنی نیست. گفتنی است این نشست با مداحی و مرثیه‌خوانی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) همراه بود.

همزمان با سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، کارکنان و جمعی از مدرسان و دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی الموت نیز در مراسمی که به همین مناسبت در سالن اجتماعات آموزش و پرورش الموت شرقی برگزار شد شرکت کردند. در این مراسم سرهنگ پاسدار کاظمی اظهار داشت: شهید سلیمانی الگوی مقاومت برای مردم منطقه است و نشان داد نباید در برابر مستکبران جهان سر تسلیم فرود آورد.

در مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان قزوین نیز علاوه بر فضاسازی و نصب بنر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، رئیس، کارکنان و جمعی از دانشجویان این مرکز با حضور در مزار شهدای قزوین ضمن غبارروبی به مقام شامخ شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی ادای احترام کردند.