سرپرست دانشگاه در گفتگو با خبرگزاری صبح قزوین به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی بیان داشت: مکتب شهیدسلیمانی سرفصل فعالیت‌های اندیشه‌ورز در دانشگاه‌ها باشد.

سیدعلی قاسم‌زاده گفت: تأمل در ابعاد شخصیت و سبک زندگی حاج قاسم هریک خود ظرفیت بازاندیشی در دانشگاه‌ها را دارد و قابلیت طرح نظریه مکتب حاج قاسم و تبیین و تفسیر سبک زندگی ایشان می‌تواند در قالب همایش، وبینار، سخنرانی و کرسی‌های نظریه‌پردازی طرح و ارائه شود.

سیدعلی قاسم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ با اشاره به رمز ماندگاری شهید سلیمانی در جامعه اظهار کرد: اخلاص، اطاعت‌پذیری محض از ولایت فقیه و مردم‌داری رمز ماندگاری این شهید والامقام است و بدون شک محبوبیت این بنده مخلص خدا در بین قشرهای مختلف مردم با هر سلیقه‌ای جزو عنایات حضرت حق در نتیجه این اخلاص است.

وی با اشاره به تاثیرات شخصیت و مکتب حاج قاسم بر جامعه افزود: جنس مکتب حاج قاسم با مکاتب دیگر دوره معاصر متفاوت است؛ این مکتب برآمده از عقاید جمعی و ایمان ملت ایران یعنی فرهنگ و مذهب تشیع بوده و بدون شک چنین مکتبی بر جان و روح مردم می‌نشیند و همگام با باورها، آیین‌ها و آمال ملی بالنده می‌شود.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) بیان کرد: مکتبی که با تأسی از مرام امام حسین(ع) یعنی قعود و قیام، عزت و آزادگی و ایثار و خلوص شکل گرفته است و هر روز آثار معنویش بر جان و دل ملت اثر می‌گذارد و حاج قاسم از این رو محبوب قلوب و قهرمان ملی می‌‌شود.

مکتب حاج قاسم سرفصل فعالیت‌ تشکل‌های دانشگاه‌ها قرار گیرد

قاسم‌زاده گفت: تقویت روحیه مقاومت ضرورت جامعه انقلابی است؛ به ویژه اینکه تاریخ اجتماعی و فرهنگی ایران گواه وجود روحیه حماسی در ملت ایران بوده است.

وی اذعان کرد: باتوجه به اینکه همواره دشمن چشم طمع به ایران دارد نیز تقویت روحیه شجاعت و مقاومت بیشتر حائز اهمیت است؛ دکترین سیاسی ایران اسلامی بر پایه انسانیت، عدالت و دفاع از مظلوم و استکبارستیزی استوار است و این ویژگی در کنار موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی چندهزار ساله اهمیت تقویت روحیه مقاومت را نشان می‌دهد.

این مسئول تصریح کرد: تأمل در ابعاد شخصیت، بینش، ایمان، اخلاق، سیاست و سبک زندگی حاج قاسم هریک خود ظرفیت بازنگری و بازاندیشی در دانشگاه‌ها را دارد و قابلیت طرح نظریه مکتب حاج قاسم و تبیین و تفسیر سبک زندگی ایشان می‌تواند در قالب همایش، وبینار، سخنرانی و کرسی‌های نظریه‌پردازی طرح و ارائه شود.

شهید سلیمانی سمبل نفس مطمئنه و تجلی آن در روزگار بود

قاسم‌زاده یادآور شد: از آنجایی که هنر و رسانه در قالب‌های مختلف اثرگذاری بیشتری در مخاطبان دارد باید به شکل شبکه‌ای برای تولید محتوا و تبیین گفتمانی عمل کرد و صدا و سیما، نهادهای انقلابی، نظامی و دانشگاه‌ها و ارگان‌های شهری و اداری در این زمینه نقش‌آفرین هستند.

وی ابراز کرد: ایجاد روحیه خودباوری، اتحاد و همدلی و تزکیه روحی و روانی جامعه و به نوعی توجه به مسائل اخلاقی و معنوی نظام، تقویت جبهه مقاومت در منطقه، انگیزه مضاعف جوانان در استمرار راه حاج قاسم به ویژه تقویت فرهنگ مقاومت و شهادت از جمله دستاوردهای شهادت این شهید بزرگوار است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار کرد: سردار دل‌ها خود را سرباز واقعی نظام و مردم می‌دید، حب و بغض شخصی در رفتار و افکار خود راه نداده و به هیچ عنوان گرایش‌های سیاسی را مبنای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی قرار نمی‌داد و از دفاع بی‌دریغ و همه جانبه از منافع ملی فروگذار نبود.

قاسم‌زاده در پایان با بیان اینکه شهید سلیمانی سمبل نفس مطمئنه و تجلی آن در روزگار بود، گفت: شهید سلیمانی خود را وقف نظام و مردم کرده بود و هیچ‌گاه موقعیت خود را برای به دست آوردن مطامع و مقام‌های دنیوی قرار نداد و خالصانه و فداکارانه همه وجود خود را بر کفه اخلاص نهاد تا با شهادت خود چهره ماندگار جهان مقاومت شود.

 

 لینک خبر: /https://sobheqazvin.ir/news/354844