مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا با حضور هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد حضرت امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین گفت: یکی از سرمایه های ارزشمند و لازم برای نجات انسان در دنیا و آخرت در نظام آفرینش الهی، مسئله ی بندگی خداوند متعال است که در قرآن کریم از آن به عنوان عبادت یاد می شود.

وی افزود: عبادت در لغت به معنای تواضع، فروتنی، احساس کوچکی کردن در برابر خداوند است که این حالت تواضع و فروتنی از لوازم کمال انسان بوده و گستره این عبادت در دین اسلام بر خلاف سایر ادیان خیلی وسیع است که از محراب و مسجد گرفته تا متن جامعه را شامل می شود یعنی دیانت و دینداری فقط در مسجد، حسینیه، نماز و روزه خلاصه نمی شود.

حجت الاسلام محبی تصریح کرد: یعنی شما یک سری وظایف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اخلاقی را به عنوان مولفه های دینداری در آئین اسلام دارید و به معنای دیگر، دین اسلام در همه عرصه ها حضور داشته و حرفی برای گفتن دارد و دارای برنامه است که این نشان دهنده جامعیتِ دین اسلام است.

وی در پایان یادآور شد: پس دینداری باید دارای شرایط جامعی باشد تا بگوییم که یک شخص، دیندار است و با پرداختن به بخش کوچکی از این مجموعه کامل، دینداری کامل نمی شود. مثلاً در مورد پذیرش امام و ولی خدا، حدیث داریم کسی که همه مسائل عبادی را انجام دهد ولی به امامی که از طرف خداوند متعال برگزیده شده ایمان نداشته باشد، اعمال دیگر او نیز مورد قبول خداوند قرار نخواهد گرفت و همچنین پذیرش ولایت فقیه و اطاعت از آن هم به همین صورت است.

شایان ذکر است، مراسم قرائت زیارت عاشورا، صبح سه شنبه هر هفته در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود و با توجه به شرایط کرونایی، این مراسم به صورت هم زمان از طریق فضای مجازی دانشگاه برای استادان، کارکنان و دانشجویان پخش می شود.

گفتنی است، قرائت زیارت عاشورا و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم  معنوی بود.