دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با دکتر قاسم‌زاده سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دیدار و در خصوص ارتقای سطح تعاملات میان دو دانشگاه گفتگو کرد.

دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین روز سه‌شنبه ۲۱ دیماه با دکتر قاسم‌زاده سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دیدار و در خصوص ارتقای سطح تعاملات و افزایش همکاری میان دو دانشگاه گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین؛ در این دیدار که با حضور معاونان علمی و اجرایی دانشگاه برگزار شد، دکتر فتح طاهری ضمن تبریک انتصاب سرپرست جدید دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و آرزوی توفیق برای تیم مدیریتی جدید، با اشاره به جایگاه این دانشگاه به عنوان دانشگاه معین استان اظهار داشت: حضور دانشجویان مستعد و باانگیزه در کنار توانمندی بالای علمی اساتید دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ظرفیت عظیم علمی در این دانشگاه فراهم کرده است، با این وجود در مسیر تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در جامعه، به جهت تاکید بر آموزش‌های نظری ضرورت تقویت آموزش‌های مهارتی و کاربردی در این دانشگاه احساس می‌شود.

دکتر فتح طاهری با تشریح ظرفیت‌های آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با نزدیک به ۳۰ سال فعالیت در حوزه آموزش عالی مهارتی، زیرساخت و ظرفیت مناسبی برای رفع این خلاء دارد. وی با بیان اینکه همکاری میان دو دانشگاه در زمینه تبادلات علمی و آموزش‌های مهارتی مسبوق به سابقه است، تصریح کرد: در سنوات اخیر دو دوره آموزشی برای گروهی از دانشجویان رشته مهندسی مکانیک دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه قزوین برگزار شد که بنا بر اظهارات معاون محترم آموزشی دانشگاه برگزاری این دوره‌ها مورد استقبال این دانشجویان قرار گرفت. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین خاطرنشان کرد ظرفیت‌های کارگاهی و آزمایشگاهی ویژه‌ای در مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان قزوین به خصوص در حوزه رشته‌های فنی و مهندسی وجود دارد که می‌تواند در قالب تفاهم‌نامه فیمابین مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر قاسم‌زاده سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ه) نیز در این دیدار ضمن تایید ظرفیت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان بر تعامل و همکاری‌های علمی و آموزشی میان دو دانشگاه از طریق احیای تفاهم‌نامه‌ای که در سال ۱۳۹۶ میان روسای وقت دو دانشگاه به امضاء رسیده بود تاکید کرد.

دکتر قاسم‌زاده با اشاره به شورای آموزش عالی استان که با محوریت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تشکیل می‌شود، اظهار داشت: بحث گسترش رشته‌ها بر اساس سند آمایش علم و فناوری استان و جلوگیری از همپوشانی فعالیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان با تقویت جایگاه این شورا عملی خواهد شد.

در خاتمه این دیدار روسای دو دانشگاه بر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بر مبنای تجربه همکاری‌های گذشته تاکید کردند.