از سلسله نشست‌های سرپرست دانشگاه با مسئولین دانشکده‌ها، دکتر قاسم‌زاده با رئیس و معاونان دانشکده علوم پایه دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار که روز ‌شنبه ۲۵ دی ماه با حضور معاونان آموزشی وتحصیلات تکمیلی، پژوهشی وفناوری و نیز معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه برگزار شد، مسائل و دغدغه‌های دانشکده علوم‌پایه در زمینه‌های مختلف مطرح و بررسی شد.

 

دکتر قاسم‌زاده در ابتدای سخنان خود ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشکده علوم‌پایه و دیدار با مسئولان آن گفت؛ هدف از برگزاری این نشست‌ها بررسی وضع موجود، شناخت بیشتر ظرفیت‌ها و مشکلات دانشکده‌هاست.

وی با بیان اینکه این دانشکده دارای نقاط قوت فراوانی است، ادامه داد: وجود شخصیت های بزرگ و توانمند در این دانشکده برای دانشگاه اعتبار ایجاد کرده و همین موضوع، علی رغم وجود مشکلات زیاد، انتظارات را از دانشگده بالا برده است و ما هم نهایت تلاش خود را برای رفع و یا حداقل کردن مشکلات بکار خواهیم بست.

سرپرست دانشگاه با اشاره به اینکه وضعیت بودجه دانشگاه مناسب نیست ادامه داد؛ در بودجه دانشکده‌ها بازنگری و در بحث استقلال مالی آنها نیز تصمیم‌گیری میکنیم و حتما درآمدهای اختصاصی هر دانشکده از طرح‌ها و پروژه‌های درآمدزا را با درصدبندی مشخص، به دانشکده اختصاص خواهیم داد.

دکتر قاسم‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این نکته که؛ کارهای کیفی و مشترک بین المللی از اولویت‌های ماست اضافه کرد؛ دانشکده‌ها و گرو‌ه‌های آموزشی شرایط را برای جذب دانشجویان خارجی تسهیل کنند تا بتوایم از ظرفیت مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

دکتر سلیمانی، رئیس دانشکده علوم پایه نیز ضمن قدردانی و ابراز خوشحالی از حضور سرپرست و معاونان دانشگاه در دانشکده و نیز تبریک انتصاب دکتر قاسم‌زاده، خطاب به ایشان گفت: شما شخصی پرتلاش و دغدغه‌مند هستید که امیدواریم با کمک نیروهای تازه‌نفس و توانمند خود بر حجم مشکلات کم کنید.

رئیس دانشکده علوم پایه کمبود فضای آموزشی و آزمایشگاهی را یکی از چالش‌های مهم این دانشکده دانست و گفت تسهیل کردن در روند خرید تجهیزات آزمایشگاهی و اداری و نیز تسریع در نوسازی و بروزرسانی امکانات موجود ضرورتی است که امیدواریم در مدیریت جدید اتفاق بیافتد تا در آموزش و پژوهش دانشگاه موفق‌تر باشیم.

 

درخواست بازنگری در شیوه‌نامه های پژوهشی و تخصیص گرنت‌ها، نگرانی از افت کیفیت آموزشی در شرایط آموزش مجازی و کلاس‌های با ظرفیت بالا، پیشنهاد تأسیس خانه علم و ایجاد اتاق اساتید بازنشسته و همچنین توانمندسازی کادر اداری از دیگر مباحثی بود که در ابتدای این نشست معاونین و مدیران گروه‌های مختلف آموزشی دانشکده به آن پرداختند.

در پایان این نشست، دکتر قاسم زاده از چند آزمایشگاه‌ و کلاس‌های آموزشی دانشکده علوم پایه بازدید کرد.