این رویداد استارتاپی با هدف بسترسازی خلق ایده، آشنایی متخصصان صنعت زنبورداری با فناوری‌های بازار محور و حمایت از ایده‌های منتخب در جهت ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار برگزار می‌شود.

رویداد استارت‌آپی (شتاب) «صنعت زنبور عسل و فرآورده های آن» به همت مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون قزوین و با همکاری شرکت تعاونی زنبوردارن قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین؛ این رویداد شتاب با هدف بسترسازی خلق ایده میان دانشجویان و علاقه‌مندان صنعت زنبور عسل، آشنایی متخصصان این حوزه با مباحث کسب و کار و فناوری بازار محور، انتقال تجربیات مربیان کسب و کار به صاحبان ایده در این صنعت و حمایت از ایده‌های منتخب در جهت ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار از امروز ۲۸ دیماه آغاز می‌شود.

بهبود روش‌های تولید، فرآوری، بسته‌بندی، توسعه زیرساخت‌های تجاری صنعت زنبورداری در بستر وب، توسعه ادوات زنبورداری و ابزار سنجش آزمایشگاهی محصولات و بیماری‌ها، توسعه سیستم‌های مانیتورینگ کندو و کاربرد فرآورده‌های زنبور عسل در تولید مکمل‌های دارویی، آرایشی و بهداشتی از محورهای این رویداد شتاب است.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی قزوین، پارک علم و فناوری استان قزوین، اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین، سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری، اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین در برگزاری این رویداد مشارکت دارند. همچنین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در زمینه فراهم نمودن بستر علمی و پژوهشی لازم برای طرح‌های برتر از قبیل بهره بردن از دانش اساتید زبده در این حوزه و استفاده از آزمایشگاه‌های مجهز به برگزاری این رویداد شتاب کمک می‌نماید.