به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم جشنی به همت معاونت فرهنگی دانشگاه با حضور هیات رئیسه دانشگاه و بانوان شاغل دانشگاه، امروز ۵ بهمن ماه در تالار اجتماعات آینده پژوهی برگزارشد.

در آغاز این مراسم  خانم دکتر سنماری، مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان ضمن تبریک این روز خجسته طی سخنانی بیان داشت: بدون تردید انتخاب چنین روزی از سوی معمار کبیر انقلاب به   عنوان روز زن و روز مادر به معنای انتخاب زیباترین، متعالی ترین و مقدس ترین الگو برای زنان مسلمان، بلکه زنان همه جهان است و کم نیستید زنانی در کشور ما که حضرت زهرا (س) را الگو و اسوه خود قرار داده اند که نمونه بارز این زنان، مادران ایثارگر و شهدای گرانقدری است که تربیت و پرورش چنین عزیزانی ثمره تربیت مادرانی زهرایی بود و هست که از حضرت زهرا(س) الگو گرفتند و با سیره تربیت اهل بیت(ع) از دامان این زنان فرزندانی به پا خاستند که با عشق و عملشان به جایگاه رفیع شهادت رسیدند. وی افزود: مادران شهدا نه تنها برای فرزندان خود، بلکه برای تمام فرزندان کشور مادری کرده و یک الگوی اصیل برای جامعه هستند.

دکتر سنماری اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) از پایه‌های هویتی و ارزشی فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی ما هستند و امیدوارم همه با توسل به حضرت زهرا (س) و شناخت ابعاد مختلف شخصیتی این بزرگوار در عرصه های زندگی فردی و اجتماعی بتوانیم در حفظ و استحکام بنیان خانواده که به حق زنان و مادران ستون اصلی خانواده هستند کوشا باشیم.

همچنین دکتر قاسم زاده، سرپرست دانشگاه نیز ضمن تبریک این روز بزرگ بیان داشت: زنان نقش اساسی در خلقت عالم دارند و همه راز و رمز عالم در وجود زنان است.

وی ادامه داد: قدر خود را به عنوان چکیده و راز هستی بدانید زیرا همه ما در دامان زنان پرورش یافته ایم و سبک زندگی زهرایی را در زندگی خود داشته باشید.

حجت الاسلام زارعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و گرامی داشت روز مادر و روز زن بیان داشت: در حقیقت روز زن به تعبیر مقام معظم رهبری روز رهبری و روز والاترین موجود هستی است و وظیفه ما در این روز شناخت جایگاه زن و مادر است.

وی افزود: هم زن و هم مرد می توانند در اوج بالای معرفتی قرار بگیرند و یک تفاوت بین زن و مرد در اداره زندگی است، اگر زندگی، والایی و استحکام داشته باشد به دلیل نقش و عنصر کلیدی وجود مادر است چون از دامن زن مرد به اوج می رسد و یک تفاوت دیگر تفاوت نگاه اسلام و غرب به زن است که دیگاه دین اسلام به زن، یک دیدگاه الهی اما نگاه غرب یک دیدگاه ابزاری، منفعت گرایانه و سودگرایانه است .

اجرای گروه دف زنان مهشاد، مولودی خوانی، اهدای هدیه و تقدیر از ۵ تن از بانوان فعال دانشگاه از دیگر بخش های مراسم بود.