کاری کاهیلو ئوتو سفیر فنلاند در ایران و هیات همراه با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از دست آوردهای علمی، پژوهشی و فن آوری مراکز تحقیقاتی مرکز سینتک این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این بازدید، کاری کاهیلو ئوتو، سفیر فنلاند در ایران ضمن تشکر از میزبانی بسیار خوب مدیران این دانشگاه در سخنانی با اشاره به تمایل و علاقمندی کشورش برای همکاری های علمی در حوزه هایِ فن آوری های نوین با مراکزِ علمی ایران گفت: پس از بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح و پیشتاز در حوزه های علمی و فن آوری های نوین در ایران مطرح است. به همین دلیل بسیار علاقمند شدیم تا با حضور در این دانشگاه و آشنایی با دست آوردهای علمی در خصوص زمینه های همکاری مشترک بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

وی افزود: بنده به تازگی به عنوان سفیر فنلاند در جمهوری اسلامی ایران منصوب و مشغول به کار شده ام اما با توجه به آوازه و برند بسیار خوب این دانشگاه، بسیار خوشحال هستم که دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان اولین مرکز علمی برای بازدید انتخاب کردم و از اینکه در این دانشگاهِ بسیار زیبا و پیشرفته حضور پیدا کردم بسیار خرسندم و این بازدید برای من و همکارانم باعث مباهات است.

سفیر فنلاند در پایان گفت: مدیران این دانشگاه با ترسیم چشم اندازی بلند و رویاهایی زیبا و دست یافتنی، دانشگاهی در حد استانداردهای بین المللی ایجاد کرده اند که این امر برای من بسیار جالب بود و قابل تحسین است.

گفتنی است، در این بازدید امی مونیکا کولتا، معاون سفیر و دبیر اول سفارت فنلاند در ایران، احمد دنیا نور، مدیر عامل انجمن دوستی ایران و فنلاند و اعضای ارشد سفارت و اعضای انجمن دوستی ایران و فنلاند، کاری کاهیلو ئوتو را همراهی می کردند.

در پایان، کاری کاهیلو ئوتو سفیر فنلاند در ایران، دفتر یادبود دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را امضاء کرد.

شایان ذکر است، فنلاند، در شمال اروپا از کشورهای اسکاندیناوی بوده و به عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه های فن آوری های نوین و استارت آپ ها در دنیا شناخته می شود.
     

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.

برای مشاهده گزارش تصویری (۲) اینجا را کلیک نمایید.