سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) عصر روز یکشنبه ۱۰ بهمن ماه به منظور هم افزایی و ارتباط موثرتر با مسئولان بنیاد نخبگان استان قزوین دیدار و گفتگو کرد.

دکتر قاسم زاده سرپرست دانشگاه در این دیدار که جمعی از نخبگان استان نیز حضور داشتند، با تقدیر از زحمات مسئولان بنیاد نخبگان استان برای ایجاد ساختاری نوین و ابراز خرسندی از فعالیت‌های سازنده در این بنیاد افزود: بنیاد نخبگان برای تشریح طرح‌ها و تسهیلات خود، با حضور میدانی و اطلاع رسانی مداوم، ارتباط گیری موثرتری انجام دهد، تا هم ایشان بتواند از ظرفیت‌های دانشگاه استفاده کند و هم دانشگاهیان از حمایت‌های بنیاد بهره‌مند شوند.

دکتر قاسم زاده گفت: بنیاد نخبگان باید اتاق فکر دانشگاه باشد و در جهت برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط مثبت آن همفکری دهد تا بتوان با شناخت کامل از مشکلات آموزش عالی استان تصمیمات سازنده برای رفع آنها گرفته شود.

سرپرست دانشگاه با بیان اینکه؛ احیای طرح چشمه نور یکی از ماموریت های پژوهشی دانشگاه خواهد بود، افزود: هرچند با وقفه‌ی ایجاد شده در اجرای این طرح مشکلات زیادی را پیش رو داریم، اما ما برای به نتیجه رسیدن برنامه‌ها بدون درنگ تلاش و پیگیری می‌کنیم.

دکتر قاسم زاده بازنگری در چشم انداز دانشگاه را لازم دانست و اظهار کرد: تاسیس دانشکده فناوری‌های نوین برای علوم بین رشته‌های و کاربردی و همچنین ایجاد دانشکده زبان‌ها به منظور احیای وجه بین المللی دانشگاه را از نیازهای دانشگاه دانست که باید پیگیری شود.

سرپرست دانشگاه در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه رویکرد ما در مدیریت دانشگاه نسل سومی و گام دومی است، تاکید کرد: همراه و همگام با دولت جدید، اخلاق مدار و با الگوی مدیریت جهادی کار خواهیم کرد و با پشتوانه‌ فکری و علمی بنیاد نخبگان و همه دلسوزان دانشگاه، امیدواریم که میتوان کارهای درخشانی در دانشگاه انجام داد.

دکتر علی رجب پور، رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین در ابتدای جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد‌ در سال‌های اخیر و معرفی طرح ‌های مختلف تسهیلاتی بنیاد نخبگان، از ضرورت جلوگیری از برون سپاری پروژه های استانی گفت و افزود: در این مسیر بنیاد نخبگان با ظرفیت هایی که دارد از ایده‌های خلاقانه پژوهشگران نخبه حمایت‌های ویژه ای خواهد کرد.

دکتر رجب پور با تاکید بر لزوم فعال کردن اقتصاد دانش بنیان و ارتباط قویتر با صاحبان صنایع افزود: فرصت بزرگی برای دانشگاه‌های استان است که از ظرفیت بنیاد نخبگان استفاده کنند و توقع داریم دانشگاه ها با نگاه ویژه و اراده مضاعف، بنیاد را برای شناسایی و جذب نخبگان خلاق کمک کنند تا با هدایت و توانمندسازی ایشان، مسیر رشد علمی و پژوهشی استان را هموارتر کنیم.