مراسم بزرگداشت چهل و سومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دهه مبارک فجر و یوم الله ۲۲بهمن با حضور دکتر اسماعیل زینالی، سرپرست دانشگاه، هیات رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد حضرت امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و سومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و اعیاد ماه مبارک رجب در سخنانی گفت: کشور ما در زمان قبل از انقلاب و هم چنین دوره دفاع مقدس از نظر امکانات در جایگاه خیلی پایینی بود، حتی در تهیه سیم خاردار نیز با مشکل مواجه بود. اما در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای رهبر معظمِ انقلاب، موشک نقطه زن تولید می کند و جزو چهار کشور بزرگ نظامی دنیا بوده و به عنوان یک قدرت مطرح نظامی در جهان محسوب می شود.

وی افزود: کسانی که دوره قبل از پیروزی انقلاب را درک کرده اند، محرومیت ها و کمبودهای آن دوران را شاهد بوده اند و هم چنین امکاناتی که جمهوری اسلامی در کشور فراهم کرده است را همه شاهدیم و این تغییرات ارزنده و مفید را مرهون انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر می دانیم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: امکاناتی هم چون ایجاد جاده، توسعه کشاورزی، صنعت، تکنو.لوژِی و علوم مختلف و بسیاری پیشرفت های دیگر را در کشور شاهدیم، ولی تمام تلاش دشمن با استفاده از رسانه های ضد انقلاب و دروغ پردازی های بی اساس این است که این دست آوردها را کوچک و اندک جلوه دهد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی از ابعاد مختلف دارای ارزش بوده ولی ارزشمندترین بعد آن از نظر معنوی قابل مشاهده و بررسی است. چرا که دارای ارزش های اسلامی و انسانیِ ماندگار است.

حجت الاسلام محبی اظهار داشت: انقلاب ارزشمندِ اسلامی را حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذاری کردند و به دلیل جایگاه والای شخصیتی، ایشان توانستند دل ها را جذب خود کرده و این حرکت عظیم و این انقلاب بزرگ را رقم بزنند. هم چنین در کنار رهبری امام (ره)، اراده الهی و حضور مردم باعث پیروزی نهضت شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نعمتی بزرگ بود که خداوند به ایران اسلامی عطا کرد و ما باید قدر شناس این عظمت، عزت و سربلندی باشیم. امیدواریم بتوانیم با تبعیت از امیرالمومنین (ع) و امام حسین (ع)، در مقابل ظالم ایستادگی کرده و آزادانه و عزتمند زندگی کنیم چرا که خداوند انسان را عزیز آفریده است.

 حجت الاسلام محبی در پایان گفت: در این ایام می بایست با برگزاری چنین مراسمی، یاد و خاطره ی امام (ره) و شهدای گرانقدر را گرامی بداریم. ان شاء الله با لطف و عنایت خداوند متعال، این انقلاب به انقلابِ جهانی حضرت مهدی (عج) متصل شود.

شایان ذکر است، هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با حضور در گلزار شهدای گمنام این دانشگاه، ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام، با آرمان های انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر تجدید پیمان کردند.
   

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا را کلیک نمایید.