رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در خصوص توسعه دوره‌های مهارتی مقطع‌دار و کوتاه مدت دیدار و گفتگو کرد.

دکتر فتح طاهری رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با دکتر خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در خصوص توسعه دوره‌های مهارتی مقطع‌دار و کوتاه مدت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین؛ دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه در این دیدار در خصوص فعالیت‌های آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی که منجر به توان‌افزایی و کارآفرینی در حوزه صنایع دستی خواهد شد مطالبی ارائه نمود و با تاکید بر تاثیر مهارت‌آموزی علمی و اصولی در تنوع بخشیدن به هنر و صنایع دستی، تلفیق علم و هنر را مانع از میان رفتن مشاغل سنتی و هنرهای استان از جمله هنر فرشبافی برشمرد.

دکتر خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین نیز به حوزه‌های صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری که هر یک دارای شاخه‌های مختلف هنری می‌باشد و در استان فعالیت‌ها و خدمات مطلوبی را به علاقه‌مندان ارائه می‌نمایند اشاره و افزود: نیازها و دغدغه‌های هنرمندان استان در حال حاضر بیشتر در سه موضوع فروش الکترونیکی، برندسازی و بسته‌بندی می‌باشد که دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌تواند در تامین این نیازها این اداره‌ی کل را همراهی نماید.

در این دیدار، دکتر نگار صدریا عضو کمیسیون برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به تشریح تخصص‌های حوزه صنایع دستی و گردشگری که مورد نیاز استان است ولی برنامه درسی مشخصی ندارد پرداخت و خاطر نشان کرد دانشگاه با همراهی متخصصین و خبره‌های این حوزه  قادر به تدوین دوره‌های آموزشی مقطع دار و کوتاه مدت در این زمینه می‌باشد.