نشست  هم اندیشی ائمه جماعات و روحانیون مبلغ دانشگاه با سرپرست دانشگاه روز سه شنبه ۳ اسفند ماه برگزار شد.

در این دیدار دکتر قاسم زاده، سرپرست دانشگاه با اشاره بر اهمیت حضور حکیمانه و عالمانه روحانیون در فضای دانشگاه، به نقش مهم علما در ترویج فرهنگ ناب انقلاب اسلامی اشاره کرد. وی همچنین تاکید داشت دانشگاه ها به عنوان اصلی ترین مجامع علمی کشور می بایست در کنار توسعه ی نگرش آموزشی و پژوهشی ، به دنبال کسب و انتشار فضائل اخلاقی و معنوی باشند.

دکتر قاسم زاده افزود: آنچه امروزه بیش از هر زمان دیگری از اهمیت برخوردار است، اهتمام به مسئله جهاد تبیین است که روحانیون گرامی قطعا در این زمینه خصوصا در فضای دانشگاه پیشگام خواهند بود.

وی همچنین در پایان به ضرورت حضور میدانی و انجام عملی وظایف در جهت رفع موانع و مشکلات تربیتی و اخلاقی و پرهیز از شعارزدگی در این خصوص توسط همگان تاکید ورزید.

حجت الاسلام والمسلین زارعی، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری مدظله العالی در دانشگاه نیز ضمن بازخوانی روایاتی در خصوص ماه رجب، به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت پرداختن به  مقوله جهاد تبیین اشاره نمود. وی افزود: رسالت روحانیون مومن و انقلابی همواره تبیین دستاوردهای درخشان نظام مقدس اسلامی بوده، با این حال تکرار این مسئله توسط رهبر معظم انقلاب را میتوان حاکی از ضرورت پرداختن به این مسئله در شرایط نوین جامعه دانست.

در پایان این جلسه نیز با اهدای لوح تقدیر  از چند تن از ائمه جماعات و روحانیون فعال در فضای دانشگاه  توسط دکتر قاسم زاده و حجت الاسلام زارعی تجلیل به عمل آمد.