دکتر قاسم زاده، سرپرست دانشگاه امروز ۷ اسفند ماه با حضور در اداره کل پست استان قزوین با روند کاری این اداره آشنا شده و با مدیر کل پست استان در زمینه همکاری های بیشتر با دانشگاه گفتگو کرد.

در این بازدید که در راستای امضای تفاهم نامه بین اداره کل پست استان قزوین و دانشگاه بین المللی امام خمینی ره  انجام شد دکتر قاسم زاده، سرپرست دانشگاه بین الملل امام خمینی ره ضمن مهم دانستن جایگاه پست گفت:با وجود پیشرفت‌های اخیر در حوزه ارتباطات که با ظهور و فراگیری شبکه‌های اجتماعی و راه‌های ارتباطی مجازی چون ارسال ایمیل و برقراری تماس‌های تصویری حاصل شده است، همچنان نمی‌توان از اهمیت صنعت پست در تامین نیاز انسان‌ها به برقراری ارتباط غافل شد. با این حال امروزه کارکرد و ماموریت‌های پست تنها به تحویل نامه‌های مکتوب خلاصه نمی‌شود و این صنعت در عصر مدرن ارتباطات، تضمینی برای پیشرفت‌ اقتصادی و اجتماعی هر کشور است.
در ادامه این بازدید دکتر محسن بخشی، مدیرکل پست استان قزوین ضمن خیر مقدم حوزه مدیریت دانشگاه بین المللی امام خمینی ره از پست به عنوان سازمانی اصیل و امانت دار یاد کرد و افزود:بهترین راه گرامی‌داشت گذشته تلاش برای دستیابی به آینده بهتر است. در این کار نیاز به کمک به بشر برای غلبه بر چالش‌ها راهنمای ما بوده است تا بتوانیم رسیدن آینده‌ای را که همه ما برای خود می‌خواهیم، تضمین کنیم. این بهترین راه برای فراهم کردن توسعه و پیشرفت برای کشور است.
سرپرست دانشگاه خاطر نشان کرد :اگر چه با توسعه ارتباطات الکترونیکی حجم نامه‎ و پیام‎ها بین مردم کاهش یافته اما هنوز بخش قابل توجهی از مرسولات بین مردم حالت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: شاید نوشتن نامه در عصر امروز از طریق فضای مجازی کار را آسان کرده است و دیگر نیازی به نامه‌نگاری وجود ندارد اما هنوز بسته ها و مرسولات مختلف باید به صورت فیزیکی ارسال شود.

دکتر قاسم زاده  با بیان اینکه تاکنون تکنولوژی نتوانسته برای ارسال بسته ها روش جایگزینی را پیشنهاد کند، افزود: بنابراین یکی از کارکردهای مهم پست برقراری ارتباط بین مردم است از طرفی به دلیل افزایش روز افزون جمعیت و طی مسافت طولانی و صرف هزینه گزاف برای مراجعه به سازمان یا یک اداره خاص بسیاری از مردم نمی‎توانند برای انجام کارهای اداری و سازمانی خود به آن محل مراجعه کنند بنابراین ترجیح می ‎دهند بسیاری از کارهای خود را به جای مراجعه به سازمان یا اداره با حضور در پست انجام دهند.