در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علی صالحی به عنوان رابط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین معرفی شد.

در مراسمی که پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۲ اسفندماه در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین علی صالحی به عنوان رابط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه معرفی شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین؛ در این مراسم که با حضور روسای مراکز آموزشی استان و همکاران دانشگاه برگزار شد، دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه در سخنانی با بیان نقش و اهمیت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در تبیین و تشریح مسائل دینی در میان دانشگاهیان، اظهار داشت: ایجاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با ماموریت توسعه و تعمیق علایق اسلامی و رشد بینش سیاسی در دانشگاهیان، تقویت پیوند حوزه و دانشگاه، حمایت و هدایت کانون‌های فرهنگی-دانشجویی نشان از تدبیر و دوراندیشی رهبر معظم انقلاب در حفظ آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی توسط نسل جوان و آینده دار کشور دارد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علیجانی معاون امور استان‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این مراسم، با اشاره به جمعیت دانشجویی حدود ۳۰۰ هزار نفری دانشگاه و توزیع مراکز آموزش علمی کاربردی در اقصی نقاط کشور این تکثر و تنوع را ظرفیت ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و خاطر نشان کرد تلاش برای کاربردی کردن علوم از اهداف متعالی این دانشگاه است. وی در ادامه استان قزوین را استانی شاخص در حوزه آموزش عالی کشور عنوان کرد و افزود: سه مرکز آموزش علمی کاربردی ممتاز در میان مراکز و موسسات آموزش عالی استان قزوین وجود دارد که توانسته‌اند با هدایت صحیح و کشف استعدادهای جوانان استان در زمینه‌های مختلف علمی، فناوری و فرهنگی در المپیادها و جشنواره‌های مختلف به خوبی بدرخشند.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین براری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان با اشاره به ضد سلطه بودن ماهیت نظام اسلامی، وظیفه دانشگاه‌ها را در مقابله با فریبکاری غرب تشریح کرد.

در پایان، پس از قرائت حکمی که به امضای حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصیری فرد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی رسیده است، حجت‌الاسلام والمسلمین علی صالحی به عنوان رابط این نهاد در استان قزوین معرفی شد.