آیت‌الله علی اسلامی, نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان مجلس خبرگان عصر امروز در دیدار با سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام‌ خمینی(ره) بیان داشت: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی ره به دانشگاه شاخص جهان اسلام تبدیل شود.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نام دانشگاه بین‌المللی قزوین مزین به نام مبارک معمار بزرگ انقلاب و نهضت اسلامی است، گفت: بنابراین جایگاه این دانشجو در سطح جهانی و منطقه‌ای باید خیلی رفیع‌تر از آن باشد که امروز مشاهده می‌شود.
اسلامی با یادآوری اینکه دانشجویانی از سرتاسر جهان اسلام به دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) در قزوین می‌آیند، افزود: بنابراین هر کدام از این دانشجوها که به قزوین می‌آیند، با صدها خاطره از اینجا می‌روند و به همین خاطر باید تلاش کنیم هر دانشجویی خاطرات مثبتی از اینجا ببرد و در ذهن او باید اهداف بزرگی را تزریق کرده و در این او راه تعلیم و تمرین داد.
وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی قزوین باید برای دانشجویانی که از گوشه و کنار دنیا به ویژه غرب آسیا به اینجا می‌آیند، پناهگاهی باشد و این دانشجویان باید با کوله‌بار سنگینی از علم، معنویت، تریبت و بسیای از فضایل آسمانی و انسانی به کشورهای خود برگردند.

وی همچنین  تأثیرگذاری در حوزه جمعیت را از تکالیف جدید پیش روی مسئولان این دانشگاه دانست و اظهار داشت: در بحث جمعیت دو مشکل داریم که اولی مشکلات معیشتی خانواده‌های محروم و دیگر نوع نگاه نخبگان است.
وی اضافه کرد: متأسفانه امروز برخی نخبگان ما داشتن یک یا دو  بچه را روشنفکری می‌دانند که دانشگاه بین‌المللی حضرت امام(ره) باید باید اجرای برنامه‌های قوی این دست از نخبگان را تحت تأثیر قرار داده و ذهنیت آنها را در حوزه جمعیت متحول کند.
اسلامی ادامه داد: امروز صهیونیسم جهانی به دنبال کنترل جمعیت کشورهای مسلمان است و آنها در بسیاری از کشورها کنترل جمعیت را به دست گرفته و بلاهای زیادی بر سر کشورهای جهان سوم آوردند. بنابراین نخبگان ما به ویژه دانشجویان و استادان ما باید توجه کنند که توجه به موضوع افزایش جمعیت یک کار عوامی نیست و برای مقابله با توطئه‌های صهیونیزم جهانی انجام می‌شود.
اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت جدید دانشگاه بانشاط، سرحال و جوان است، انتظار داریم که این دانشگاه را به عنوان نمونه شاخص دانشگاه اسلامی در عرض چند ساله به ایران و جهان معرفی کنید.
سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) هم در این دیدار با بیان اینکه دوران مسئولیت بنده در این دانشگاه از ۳ ماه قبل آغاز شده است، گفت: با توجه به حمایت‌های انجام‌شده از سوی وزارت علوم ایجاد تحولات در این دانشگاه را با آرامش تمام شروع کردیم و طی این مدت کم ریل‌گذاری‌های خوبی در حوزه فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه انجام شده است.
سیدعلی قاسم‌زاده اضافه کرد: در دوره قبلی متأسفانه توجهی به حوزه فعالیت‌های بین‌المللی نمی‌شد و انگار دانشگاه از ریل بین‌المللی شدن خودش خارج شده بود. اما الحمدالله با نیروهای جوانی که به کمک مجموعه دانشگاه آمدند، تحولاتی را در این حوزه شاهد هستیم.

وی ادامه داد: در همین یکی ۲ ماه اخیر ۲۰۰ تا ۳۰۰ دانشجوی خارجی به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اضافه شدند تا بتوانیم در سال آینده به سرعت به سمت تحقق رسالت ذاتی دانشگاه حرکت کنیم و در حوزه‌های مختلف عمرانی، نیروی انسانی کارآمد، گام دوم تحرکات خوبی در دانشگاه انجام داده‌ایم.
قاسم‌زاده یادآور شد: در راستای اجرای مواد و مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مورد تأکید ویژه مقام معظم رهبری است، نیروهای جوان، انقلابی، نخبه و خوش‌نامی از خانواده‌های متدین و مؤمن در سطح دانشگاه منصوب شدند و معدل سنی مدیران دانشگاه را به ۴۲ سال رساندیم.