آیت الله عابدینی در نشست با هیأت رئیسه دانشگاه، با اشاره به وجود ظرفیت فراوان کشاورزی در استان و همچنین جایگاه ویژه قزوین در صنعت کشور گفت: با توجه به شعار سال و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید دانش بنیان، برای دانشگاه‌های استان فرصت خوبی است تا رسالت خود را در عرصه کشاورزی و صنعت استان ایفا کنند و مطمئنا دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) به‌عنوان دانشگاه معین استان، نقش بسیار مهمی دارد.

امام جمعه قزوین خطاب به مسئولین دانشگاه گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رقبای جدیدی پیدا کرده است و نیاز است که دانشگاه بین المللی امام خمینی ره با تمام توان و ظرفیت خود و جدیت تمام تلاش کند نقش فراموش شده دانشگاه در مقاومت اسلامی احیا شود و جایگاه خود را ارتقا دهد.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: شعار سال و رهنمودها و حمایت‌های رهبری، یک فرصت و مهندسی جدید ایجاد کرد که در دانشگاه تحول ایجاد کنید و مطمئن باشید اگر درست عمل شود، حرکت‌های شما برکت پیدا می‌کند و ثمربخش می‌شود.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: هم افزایی و هماهنگی در دیدگاه مسئولان بسیار مهم است، اما نباید در پیشبرد امور منتظر تغییر نگاه مسئولان باشیم چرا که کار عقب می‌افتد و اگر درست عمل کنیم آنها مجبور به تغییر دیدگاه می‌شوند و خود به دنبال شما خواهند آمد.

آیت‌الله عابدینی در بخش پایانی سخنان خود، ایجاد استان به عنوان قطب قرآنی را دور از دسترس ندانست و افزود: فضای آماده‌ و ظرفیت‌های بالقوه برای این منظور در استان وجود دارد و ما می‌توانیم با کمک دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گامی بلند در این خصوص برداریم.