استاندار قزوین طی بازدیدی سرزده سه‌شنبه شب با حضور در خوابگاه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) گفت: دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) سفیران اقتصادی، علمی و فرهنگی ایران در کشورهای خود محسوب می شوند و می توانند در معرفی فرهنگ غنی ایران اسلامی نقش مهمی ایفا کنند.

اعلایی تصریح کرد: شما دانشجویان ابعاد مسئولیتی مختلفی دارید و در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی می توانید اثرگذار باشید.

استاندار قزوین ضمن شرکت در ضیافت افطاری دانشجویان، با تعدادی از دانشجویان دیدار و گفتگو کرده و اظهار داشت: برای عرض ارادت و خیر مقدم به مهمانان خارجی که در دانشگاه بین المللی  امام خمینی(ره) تحصیل می کنند در این مجموعه حاضر شدم و این نوید را می دهم که در دولت سیزدهم، هم شخص آقای رئیس‌جمهور و هم مجموعه دولت، توجه ویژه‌ای به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) خواهند داشت و ما هم در استان قزوین خدمتگزار شما خواهیم بود برای این که انشاالله فضای بهتری از توسعه را در این مجموعه شاهد باشیم.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی استان در سال‌های پیش‌رو حمایت از دانشگاه خواهد بود و انشاالله تا پایان دولت سیزدهم دانشگاه امام خمینی(ره) را در تراز یک دانشگاه موثر بین المللی در کشور و منطقه شاهد باشیم و همه ما در نقش هایی که برعهده گرفته ایم به شکل هماهنگ و هم‌راستا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و با روی کار آمدن دکتر قاسم زاده، حتما دانشگاه در حوزه بین المللی شاهد توسعه و تعالی خواهد بود.

وی افزود: دانشجویان می توانند حتی در مبادلات تجاری استان قزوین با کشورهای خود که اغلب آنها همسایگان ما هستند مشارکت کنند و پس از رایزنی با واحدهای تولیدی و صادارتی استان به ایجاد ارزش افزوده کمک کنند.

استاندار قزوین گفت: خوشبختانه کشورهای بسیاری از دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند از جغرافیای فرهنگی خاصی برخوردارند و نگاه های استبکار ستیزی، مقاومت در مقابل زیاده خواهان و سایر موضوعات اعتقادی در آنها دیده می شود و به نوعی در جنگ اعتقادی مشترکی با استکبار قرار دارند.

استاندار قزوین در بخش پایانی سخنان خود از دانشجویان غیرایرانی خواست این پیام را به هموطنان خود برسانند که دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) مسیر توسعه را در پیش گرفته است و ما پذیرایی آنها برای ادامه تحصیل در این دانشگاه هستیم.

گفتنی است در این دیدار صمیمانه که سه ساعت به طول انجامید، دانشجویانی از ملیت‌های مختلف دیدگاه های خود را در خصوص مسائل صنفی، تحصیلی، سیاسی و اتفاقات جهان اسلام مطرح کردند در این دیدار کاظمی فرماندار شهرستان قزوین و قاسم‌زاده رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز حضور داشتند و گزارشی از وضعیت دانشجویان بین الملل دانشگاه از سوی رئیس دانشگاه ارائه شد.