به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان عصر امروز در جمع فرهیختگان و نخبگان استان قزوین در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، با اشاره به قدمت تاریخی و مذهبی استان قزوین گفت: استان قزوین بیش از ۳ هزار شهید و سرداران بزرگی دارد که نه تنها برای استان قزوین بلکه برای کل کشور افتخاری بزرگ محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: من در ابتدای ورود به استان عرض کردم که تمایل داشتم در اجتماعات مردمی حضور پیدا کنم، اما این شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد، به همین منظور در جمع نمایندگان مردم که از اقشار مختلف جامعه در این جلسه حضور دارید هستیم تا از نکات خوب شما استفاده کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: دشت حاصلخیز قزوین یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب این خطه تاریخی می‌باشد و در جلسات عمومی و حتی جلسات خصوصی در حضور رهبر فرزانه انقلاب مطرح شده است.

تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت دشت قزوین

رئیس جمهور تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر استفاده بهینه از دشت قزوین و استفاده از علوم دانش بنیان و فناوری پایه برای توسعه کشاورزی منطقه تاکید ویژه‌ای داشته اند.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: این موضع به صورت خاص جهت پیگیری به استاندار قزوین منتقل می‌شود و در شورای اداری امشب نیز افزایش بهره وری از دشت قزوین بر پایه حوزه دانش بنیان و تاکید مقام معظم رهبری در دستور کار مسئولان استانی و کشوری قرار خواهد گرفت.

ضرورت استفاده از علوم دانش بنیان و فناوری پایه برای توسعه کشاورزی

رئیس جمهور با بیان اینکه استان قزوین یکی از استان‌های بالقوه در حوزه صنعت می‌باشد، گفت: استفاده از علوم دانش بنیان و فناوری پایه برای توسعه کشاورزی و صنعتی ضروری است. صنایع ما باید به سمت علم محوری و بهره مندی از فناوری‌های نوین حرکت کند.

آیت اله رئیسی تصریح کرد: استان قزوین دارای صنایع عظیمی در حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی می‌باشد و این موضع کار دولت را در استان قزوین سخت‌تر کرده است و ما به عنون دولت باید اقدامات جدی برای توسعه صنعتی استان را در دستور کار قرار دهیم.
رئیس جمهور اضافه نمود: یکی از مهم‌ترین کار‌های ما فعال کردن صنایع تعطیل و نیمه تعطیل در کشور است که به همین منظور ستادی در وزارت صمت ایجاد شده تا به بررسی وضعیت این صنایع جهت بازگشت به تولید و اشتغال زایی بپردازد.
رئیسی ادامه داد: راه اندازی مجدد صنایع تعطیل به دلیل وجود تجهیزات و فضا‌های موجود به صرفه‌تر از احداث واحد‌های جدید می‌باشد و ما باید در استان قزوین این کار را با جدیت دنبال کنیم تا اشتغال زایی محقق شده و چرخ‌های اقتصاد در استان و کشور بچرخد.

انتهای پیام/