به مناسبت بزرگداشت روز معلم طی مراسمی با حضور آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان از استادان تاثیر گذار آموزشی، استادان نمونه آموزشی و استادان بازنشسته دانشگاه تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم آیت الله عبدالکریم عابدینی،امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه با اشاره به شخصیت ربانی و فرهیخته استاد شهید مطهری بیان داشت: این ایام متعلق به عارف و علامه مطرح جامعه اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری است که به گردن همه ما حق دارد.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه شهید مطهری به معنای واقعی کلمه عالم ربانی بود و  جز رب و پروردگار چیزی نمی دید و و از چیزی نمی هراسید، گفت: امیدواریم همه ما در مسیر شهید مطهری گام برداریم به گونه ای که می بینیم تاثیرگذاری ایشان در حدی هست که کمترکسی هست که کتابی از ایشان نخوانده یا پای منبر ایشان نبوده و یا تحت تاثیر افکار ایشان نباشد. شهید مطهری یک حکیم بود که حکمت دین را چشیده بود و معلمان نیز باید بگونه ای باشند که این تاثیرگذاری فقط در حد کلاس و درس نباشد و جغرافیایی جهانی باشد.

وی افزود: باید معلمان و اساتید، مخاطبان و شاگردان خود را با علوم ربانی و الهی آشنا کنند و  حقایق ایمانی و معرفتی را به دانشجویان خود گوشزد کنند تا در دام جهل وگمراهی نیافتند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه خداوند معلمان و اساتید را در مسیر ارزشمند تعلیم و تربیت قرار داده و باید آنرا قدر دانست و از این فرصت به خوبی استفاده نمود،خاطرنشان کرد: معلمان و اساتید باید تاثیرگذاری در دل ها را برای سعادت انسان ها مورد توجه قرار دهند تا فعالیت آنها ثمربخش باشد.

همچنین دکتر قاسم زاده، سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در ابتدای این مراسم بیان داشت: دانشگاه بین المللی امام خمینی ره با سابقه چندین دهه خود، نیروهای انسانی و کارآمد بسیاری تربیت کرده و بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه در نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال خدمت هستند.

وی افزود: دانشگاه ها  امروزه درحال تحول و در مسیر حرکت به دانشگاه ها ی نسل سوم و چهارم و دانشگاه های کارآفرین هستند و موتور این تحول اساتید هستند و  دانشگاه بین‌المللی امام خمینی نیز در این مسیر برنامه های خوبی را  تدوین کرده است که یکی از این اقدامات در زمینه بین المللی شدن، الکترونیکی دانشگاه ها و پایلوت شدن دانشکده  علوم اجتماعی دانشگاه در این مسیر است.

وی افزود: انتظار ما از اساتید این است که این مسیر تحول و توسعه با جدیت و بیش از گذشته ادامه یابد و با انتقال تجارب سازنده به جایگاه واقعی دانشگاه دست یابیم

دکتر قاسم زاده اظهار داشت: در مسیر تحول دانشگاه باید فعالیت اساتید در کنار پژوهش محوری، مهارت افزایی و مهارت آفرینی هم باشد و همچنین اساتید گرامی در ترویج سبک زندگی ایرانی، اسلامی و  اخلاق معنوی بکوشند تا با تربیت نسلی که الگو و معیار فرهنگ ایرانی و اسلامی در جهان هستند هم از نظر علمی و هم فرهنگی و معنوی به سطح بالایی در جهان برسیم.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما در آموزش عالی بهره گیری از نوآوری در آموزش و استفاده از تکنولوژی برتر است تا با نهادینه کردن شیوه‌های نوین در تدریس  و شیوه های تلفیقی و ترکیبی، آموزش برای دانشجویان محبوبیت داشته باشد و تمام تلاش خود را برای ارتقاء دانشگاه خواهیم کرد تا دانشگاه به افق بلند خود دست یافته و بزودی دانشگاه بین المللی امام خمینی ره جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور باشد.

همچنین دکتر بهرام نژاد، معاون آموزشی دانشگاه نیز با اشاره به جایگاه ارزشمند معلمی و همچنین شخصیت والای استاد مطهری بیان داشت: رهاورد فکری فیلسوف بزرگ شهید مطهری باید به نسل های جدید معرفی شود تا نسل جوان از آموزه های فکری ایشان بخوبی بهره مند شوند.

وی افزود: استادان و معلمان از ارکان مهم توسعه علمی و فرهنگی کشور هستند و در شکل گیری شخصیت علمی و فرهنگی و اعتلای آن مدیون معلمان هستیم، معلمی شغل انبیاست و ترویج دانش و معرفت وظیفه و رسالت بزرگی است که بر عهده معلمان است.

دکتر بهرام نژاد با اشاره به برنامه تجلیل از استادان نمونه دانشگاه که هرساله در دانشگاه و به مناسبت گرامی داشت روز معلم برگزار می شود بیان داشت: امسال در برنامه گرامی داشت روز معلم در کنار تجلیل  از استادان نمونه دانشگاه برنامه تجلیل از استادان شاخص و اثرگذار آموزشی و همچنین استادان بازنشسته را نیز در نظر گرفتیم.

در پایان این مراسم تعدادی از استادان نظرات و دغدغه های خود را بیان داشتند و در ادامه مراسم تجلیل از اساتید تاثیر گذار آموزشی، استادان نمونه آموزشی  و استادان بازنشسته دانشگاه  برگزار شد.

استادان تاثیر گذار آموزشی

دکتر محمدرضا خانمحمدی استاد تمام گروه شیمی

دکتر حسین آبادیان استاد تمام گروه آموزشی تاریخ

استادان نمونه آموزشی

  • دانشکده علوم اجتماعی

دکتر غلامرضا کردستانی از گروه آموزشی حسابداری

دکتر مهرزاد ابدالی از گروه آموزشی حقوق

  • دانشکده ادبیات و علوم انسانی

دکتر رجب اسفندیاری از گروه آموزشی مترجمی زبان انگلیسی

دکتر لیلا گل­پور از گروه آموزشی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان

  • دانشکده علوم و تحقیقات اسلامی

دکتر محمدجواد شمس از گروه آموزشی حکمت و فلسفه اسلامی

  • دانشکده علوم پایه

دکتر عباس آسیابانها از گروه آموزشی زمین شناسی

دکتر مریم درگاهی از گروه آموزشی شیمی

دکتر سیده­زهرا مرتضوی از گروه آموزشی فیزیک

  • دانشکده فنی و مهندسی

دکتر مهدی حسینی از گروه آموزشی معدن

دکتر سعیده سنماری از گروه آموزشی معدن

دکتر محمد سروی از گروه آموزشی برق-قدرت

  • دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر عباس ستوده نیا از گروه آموزشی علوم و مهندسی آب

  • دانشکده معماری و شهرسازی

دکتر یوسف گرجی از گروه آموزشی معماری و شهرسازی

  •  مرکز آموزش زبان فارسی

دکتر ابوالقاسم غیاثی زارچ از گروه آموزش زبان فارسی

استادان بازنشسته دانشگاه

دکتر شاهرخ قاضی مرادی از گروه آموزشی مهندسی عمران

دکتر حسن شمس اسفند آباد از گروه آموزشی روانشناسی

دکتر محمدحسن حیدری از گروه آموزشی فلسفه

دکتر محمدحسین فرجیهای قزوینی از گروه آموزشی تاریخ و تمدت ملل اسلامی

دکتر محمد مهدی مظفری از گروه آموزشی مدیریت صنعتی

دکتر فرهاد درویشی سه تلانی از گروه آموزشی علوم انسانی

دکتر بهرام امین زاده گوهرریزی از گروه آموزشی شهرسازی