در نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین بر معرفی رشته‌های جدید دانشگاه به جامعه هدف تاکید شد.

نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین با محوریت موضوع پذیرش دانشجو در نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به ریاست دکتر علی فتح طاهری روز یکشنبه ۲۹ خرداد‌ماه در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در ابتدای این نشست دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه به موضوع پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید پرداخت و اظهار داشت: فرآیند پذیرش دانشجو از ابتدای سال با اعلام رشته‌های پیشنهادی توسط مراکز آموزش علمی کاربردی آغاز و با تصویب کمیته استانی گسترش آموزش عالی دانشگاه به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال شد و با هماهنگی صورت گرفته با سازمان سنجش آموزش کشور مقرر است پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی همزمان با سایر دانشگاه‌ها از انتهای خردادماه آغاز شود. وی افزود: حدود ۳۰ درصد از رشته‌هایی که امسال در آن دانشجو پذیرش خواهد شد برای اولین بار توسط مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین ارائه می‌شود و با توجه به شغل محور و کاربردی بودن این رشته‌ها انتظار می‌رود با استقبال جامعه هدف دانشگاه مواجه شود.

در ادامه، محمدرضا شاهرخ‌زاده معاون اجرائی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در خصوص اقدامات هماهنگ مراکز آموزشی برای معرفی فراگیر رشته‌های دانشگاه به جامعه توضیحاتی ارائه کرد و روسای مراکز آموزشی نیز به بیان نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند.

موضوع مشارکت مراکز آموزش علمی کاربردی استان و صنایع پشتیبان این مراکز در صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی علمی کاربردی بر اساس قوانین صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و تبیین ضوابط و مقررات شورای حل اختلاف و ارشاد دانشجویی مراکز آموزشی از دیگر موارد مطرح در این نشست بود.

در خاتمه این نشست، بر استفاده از تمامی ابزارها و ظرفیت‌های دانشگاه و مراکز آموزشی برای معرفی بهتر رشته‌های جدید دانشگاه تاکید شد.