غلامرضا حقایق پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ظهر دوشنبه ۶ تیرماه با جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در ابتدای این دیدار که به منظور ایجاد اشتغال برای جامعه هدف منسوب به بنیاد شهید انجام شد، مدیرکل بنیاد شهید استان گفت: ما ۱۴۲ نخبه فعال را شناسایی کردیم که از خانواده معززشهدا و ایثارگران هستند.

وی افزود: مطابق بررسی های انجام شده همه این نخبگان یا اختراع دارند یا دست آوردی داشته اند.

حقایق پور تاکید کرد: با توجه به اینکه ما با چند وزارت خانه مانند وزارت علوم و آموزش و پرورش در ارتباط هستیم، باید در قالب یک تفاهم نامه بتوانیم با ظرفیت های یکدیگر آشنا بشیم و تقاضای حمایت پارک علم و فناوری قزوین را از نخبگان این حوزه داریم.

در ادامه جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خیر مقدم و تشریح ظرفیت‌های پارک علم و فناوری قزوین گفت: شما  در مجموعه ای فعالیت می کنید که ما مدیون و وام دار آن ها هستیم. خدمت ما هم باید در همین راستا باشد و این مجموعه تمام تلاشش را برای آگاه سازی،آموزش، جذب و پذیرش، ایجاد انگیزه و… این عزیزان به کار می‌بندد.

احمدی افزود: در پارک علم و فناوری خروجی دانشگاه ها، اعضای هیات علمی و اساتیدی که دارای ایده هستند پس از پذیرش مستقر می شوند تا یک شغل را ایجاد کنند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد: پس از پذیرش پارک خدمات و امکاناتیرا در اختیار آن شرکت ها قرار خواهد داد. این خدمات و امکانات شامل: فضای استقرار، مشاوره در حوزه کسب و کار، تجاری سازی محصولات و… هست که می توانیم تمام این خدمات را هم به نخبگان عزیز آن مجموعه اختصاص دهیم.

وی ضمن تأکید بر تداوم همکاری‌های مشترک در ارائه خدمت به خانواده های معزز ایثارگران اظهارداشت: بررسی بهره‌برداری از ظرفیت‌های دو طرفه در ارائه خدمات بهتر به نخبگان شریف آن مجموعه، توجه بیشتر به مسأله نخبگان در سالی که به نام دانش بنیان هست از وظایف ما هست.

احمدی ضمن تاکید به شعار سال ،که فرمانی است تا ما بتوانیم شرکت های دانش بنیان را ۲ برابر کنیم، ادامه داد: همه سازمان ها باید به ما کمک کنند، پیش قدم شوند و اعلام آمادگی کنند، تا ما بتوانیم در هر سازمان یک مرکز نوآوری و کارآفرینی راه اندازی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در پایان تصریح کرد: انشاءالله به زودی یکی از شعب کانون های شکوفایی و خلاقیت را در مجموعه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین راه اندازی خواهیم کرد تا بتوانیم از آن طریق به نخبگان عزیز و شریف آن مجموعه خدمات شایانی را ارائه کنیم.