جلسه مشترک پارک‌ علم و فناوری قزوین با حضور وحید حدادی اصل، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، جعفر احمدی رئیس عصر سه شنبه ۷ تیرماه در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این نشست با هدف همکاری هر چه بیشتر مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پارک‌ علم و فناوری قزوین در حوزه دیپلماسی اقتصادی و تسهیل شرایط تجارت برای شرکت‌های این مجموعه برگزار شد.

در ابتدای این نشست جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خیر مقدم و معرفی پارک علم و فناوری قزوین، گفت: ظرفیت‌های زیادی در پارک علم و فناوری قزوین برای افزایش تبادلات تجاری و ترانزیت کالا وجود دارد که مغفول مانده است.

احمدی ادامه داد: با توجه به خواسته وزیر محترم و اهمیت تعاملات بین المللی، بصورت جدی حوزه بین الملل پارک را راه اندازی و گسترش خواهیم داد.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین تصریح کرد: با عنایت به فرمان اجرایی مقام معظم رهبری برای امسال که توجه خاص به شرکت های دانش بنیان است، می دانیم که پارک ها همیشه ماموریتشان همین بوده و این سایر دستگاه ها هستند که در راستای تحقق شعار سال باید به کمک پارک ها بیایند.

وی افزود: با توجه به وجود چشمه نور ملی، دانشگاه های هم جوار و ۱۱ شهرک صنعتی استان موقعیت پارک قزوین تبدیل به یک جایگاه استراتژیک شده است که ما باید در حوزه های با ظرفیت نسبی بالای داخل و خارج کشور بعنوان یک هاب عمل کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین، با اشاره به دستاوردهای دانش بنیان جوانان قزوین در پارک‌ علم و فناوری، اظهار داشت: پارک قزوین می‌تواند دستاوردهای فناورانه و دانش‌بنیان خود را با دیگر کشور‌ها به اشتراک بگذارد و تقاضا کرد که مرکز همکاری های بین المللی وزرات علوم تلاش نماید تا تبادلات تجاری محصولات دانش بنیان پارک قزوین در بین کشورها افزایش پیدا کند.

در ادامه وحید حدادی اصل قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل تصریح کرد: پارک باید ارتباط بیشتری با دانشگاه های استان بگیرد تا بتواند پشتوانه علمی دانشگاه ها را داشته باشد.

وی افزود: چه بسا پارک بتواند دانشگاه ها را به پارک بکشاند.

حدادی اصل با تاکید بر حمایت از پارک علم و فناوری قزوین گفت: توانمندی های پارک را در قالب یک نامه اعلام کنید تا پس از کارشناسی بتوانیم کشورهایی که نیازمند آن محصولات هستند را با شرکت های پارک پیوند بدهیم.

در حاشیه این نشست بازدیدی از نمایشگاه دائمی، مرکز نوآوری و محصولات فناورانه واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین صورت پذیرفت.