به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، در مراسمی با حضور رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر شخصیت‌های علمی و فرهنگی از ۳۶ استاد و ۱۸ دانشجوی نمونه کشوری با اهداء لوح یادبود تجلیل شد.

در این مراسم از منصور کبگانیان استاد دانشکده مهندسی مکانیک و سید رضا غفاریان استاد دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر تجلیل به عمل آمد.

کبگانیان پس از اتمام دوره متوسطه در دبیرستان خوارزمی شماره ۱، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) آغاز کرد و پس از پایان این دوره برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۱۳۵۴ به دانشگاه کانکوردیا در کشور کانادا عزیمت نمود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در رشته مهندسی مکانیک با گرایش دینامیک پرواز در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل پرداخت و سپس به منظور تکمیل تحصیلات در دانشگاه اوتاوا کشور کانادا مقطع دکترای مهندسی مکانیک را به پایان رسانید.

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای مقالات متعدد در مجلات معتبر بین‌المللی و داخلی و چندین ثبت اختراع است.

او قبلا در سمت‌هایی مانند دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عضو حقیقی شورای عالی فضایی کشور، عضو هیات امنای بنیاد ملی نخبگان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و … بوده است.

غفاریان متولد ۱۳۳۶ است و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی پلیمر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) آغاز کرد و پس از پایان این دوره، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته مهندسی پلیمر در دانشگاه یومیست در شهر منچستر انگلستان دامه داد.

وی که بورسیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر بود در سال ۱۳۷۲ به کشور بازگشت و در دانشگاه مشغول به خدمت شد. ۲ اختراع ثبت کرده و تاکنون استاد راهنمای ۱۷ رساله دکتری و ۷۴ پایان نامه کارشناسی ارشد بوده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال حاضر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

گفتنی است، این مراسم در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.