به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، دومین جلسه ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

عاملی در پایان این جلسه با بیان اینکه ستاد تعلیم و تربیت یکی از ستاد‌های چهارگانه شکل گرفته شورای عالی انقلاب فرهنگی در طرح تحول این شورا است، اظهار کرد: در جلسه اول این ستاد موضوع استقرار سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است به همراه چالش‌ها و موانع پیش رو با حضور مسئولان مرتبط مورد بحث و برسی قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه دوم این ستاد که روز گذشته برگزار شد پیرامون مصوبه ۸۳۳ شورای عالی و جذب منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر شد که در این خصوص رئیس دانشگاه فرهنگیان به ارائه گزارش در این زمینه پرداخت.

وی افزود: به دلیل اهمیت بالای موضوع و نکات مد نظر اعضای جلسه برای رفع مشکلات و موانع پیش روی این دانشگاه موضوع در این جلسه به اتمام نرسید و مقرر شد ادامه موضوع در جلسه آینده ستاد تعلیم و تربیت به سرانجام برسد.

گفتنی است در این جلسه وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان امور استخدامی کشور و  علم الهدی و ساعی حضور داشتند.

همچنین در جلسه اول ستاد مقرر شد که آقای سید مقداد حسینی به عنوان سخنگوی ستاد تعلیم و تربیت انتخاب شود.