به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در اولین جلسه ستاد اربعین دانشگاه تهران، با اعلام این خبر گفت: جوهره اصلی مراسم پیاده‌روی اربعین مبتنی بر یک حرکت مردمی، داوطلبانه و خودجوش و از منظر‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیار تأثیرگذار است.

مقیمی افزود: خیلی از آموزه‌ها بویژه روش مدیریتی که بزرگترین تجمع مذهبی باشکوه مردمی در دنیا را مدیریت می‌کند و منجر به همدلی و همراستایی در جهان تشیع و جهان اسلام می‌شود را می‌توانیم از رویداد پیاده‌روی اربعین فرا بگیریم.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به برنامه‌های بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج کارکنان دانشگاه تهران برای شرکت در پیاده‌روی اربعین، اظهار کرد: مدیریت دانشگاه با رویکرد تسهیل‌گری، موکب‌هایی که توسط دانشگاه تهرانی‌ها در مسیر پیاده‌روی شکل می‌گیرد را حمایت می‌کند.

وی بیان کرد: هدف از تشکیل ستاد اربعین دانشگاه این است که تشکل‌ها و بخش‌های مختلف دانشگاه که برای حضور در پیاده‌روی اربعین برنامه دارند، توانمندی‌هایشان را به اشتراک بگذارند و با یک تقسیم کار، حضوری از دانشگاهیان دانشگاه تهران در این مراسم رقم بخورد که هم تأثیر اجتماعی دانشگاه تهران را به صورت پررنگ‌تر به تصویر بکشد و هم اینکه اثرات معنوی و برکاتی که این همدلی ایجاد می‌کند، کل دانشگاه را برخوردار کند.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اعلام آمادگی دانشگاه وارث الانبیا وابسته به عتبه حسینی برای برپایی موکب مشترک با دانشگاه تهران، گفت: وقتی حرکتی جهادی شروع می‌شود، نتیجه هم خواهد داد و حضور نمایندگان دانشگاهیان دانشگاه تهران کل فضای دانشگاهی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

وی همچنین تلویزیون اینترنتی دانشگاه را مأمور کرد تا مستندی قوی و عمیق با محوریت حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در پیاده‌روی اربعین تولید شود.

اعضای ستاد اربعین دانشگاه تهران نیز در ادامه اولین جلسه ستاد اربعین به تبادل نظر درباره حضور هر چه باشکوه‌تر دانشگاهیان در مراسم پیاده‌روی اربعین امسال پرداختند.