به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، بر اساس جدول زمان بندی سامانه “انتقال و مهمانی” دانشجویان، ثبت نام دانشجویان متقاضی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مبدا و بارگذاری مدارک که از ۲۰ فروردین شروع شد و چندین بار تمدید شد. همچنین بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه‌های مبدا و ویرایش توسط دانشجویان نیز از یکشنبه اول خرداد آغاز شد. در نهایت رسیدگی و اعلام نتیجه درخواست دانشجویان توسط دانشگاه مبدا تا ۱۲ تیر ماه ادامه داشت. بررسی مدارک و اعلام نقص درخواست دانشجویان متقاضی توسط دانشگاه مقصد و ویرایش توسط آن‌ها نیز از امروز ۱۸ تیر ماه آغاز خواهد شد و تا ۲۰ تیر ادامه دارد.

در نهایت رسیدگی و اعلام نتیجه درخواست دانشجویان متقاضی برای انتقال و مهمانی توسط دانشگاه مقصد نیز مرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد.

وزارت بهداشت تاکید کرد؛ در صورتی که این سامانه در برخی از دانشگاه‌ها فعال نباشد از پذیرش هر گونه مکاتبه و ارجاع دانشجویان به وزارت بهداشت در خصوص انجام انتقال یا مهمانی خارج از سامانه مذکور خودداری خواهد شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت، با توجه به ممنوعیت انتقال دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تصمیم گیری در خصوص انتقال دانشجویان متقاضی مهمانی و یا انتقال طبق روال سنوات گذشته در کمیسیون موارد خاص انتقال دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی انجام خواهد شد.