این دوره آموزشی با حضور ۷۲ نفر از مدرسان جدید دانشگاه و با هدف آشنایی مدرسان با نظام آموزش علمی کاربردی برگزار شد.

دوره «آشنایی با نظام آموزش علمی کاربردی» ویژه مدرسان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، این دوره آموزشی با حضور ۷۲ نفر از مدرسان جدید آموزشی و خبره دانشگاه و با هدف آشنایی مدرسان با نظام آموزش علمی کاربردی برگزار شد و در آن موضوع جایگاه نظام آموزش عالی مهارتی در نظام آموزش عالی کشور، آشنایی با قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه، نحوه تنظیم قرارداد میان مراکز آموزشی و مدرسان و نیز معرفی سامانه‌های دانشگاه ارائه شد.

در این دوره آموزشی، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین به عنوان مدرس دوره با تشریح رسالت و جایگاه نظام آموزش مهارتی در آموزش عالی کشور، در بیان اهداف و اهمیت برگزاری این دوره اظهار داشت: بر اساس ضوابط و مقررات وزارت علوم، هر یک از متقاضیان تدریس در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تحت نظارت این وزارت‌ می‌باید فرآیند جذب را شامل بررسی صلاحیت علمی و تخصصی، صلاحیت عمومی و دوره‌های آموزشی طی نمایند که این دوره آموزشی نیز در راستای این دستورالعمل ابلاغی برگزار می‌شود. دکتر فتح طاهری افزود: دوره «آشنایی با نظام آموزش علمی کاربردی» یک دوره ۶ ساعته از مجموع ۶۰ ساعت دوره آموزشی لازم پیش از شروع فعالیت مدرسان جدید است و در همین رابطه دوره‌های فنون تدریس، سنجش و ارزیابی، تکنولوژی آموزشی و اخلاق حرفه‌ای در تکمیل دوره فعلی برگزار خواهد شد.
در این دوره، شاهرخ‌زاده معاون اجرایی و طالبی رئیس اداره حراست دانشگاه نیز نکاتی را در خصوص سرفصل رشته‌ها و قوانین انضباطی دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کردند.
گفتنی است در فراخوان جذب مدرس حق‌التدریس سال ۱۴۰۰، از میان ۲۹۳ متقاضی تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین تعداد ۶۶ نفر پس از مصاحبه در کارگروه‌های تخصصی و بررسی صلاحیت علمی و عمومی حائز شرایط لازم تدریس شناخته شدند و مجوز تدریس در دانشگاه را به عنوان مدرس آموزشی دریافت کردند.