به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، دبیرخانه دومین کنفرانس پژوهش‌های نشر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نظر به تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز علمی تهران در تاریخ قبلی برگزاری کنفرانس پژوهش‌های نشر، به استحضار می‌رسانیم این رویداد چهارشنبه، ۲۲ تیرماه برگزار می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن عذرخواهی بابت تغییر به‌وجودآمده در برنامه، بدین‌وسیله از تمامی علاقه‌مندان دعوت به عمل می‌آوریم در این رویداد حضور و مشارکت داشته باشند.

براساس اعلام دبیرخانه دومین کنفرانس پژوهش‌های نشر، مراسم افتتاحیه این کنفرانس روز چهارشنبه، ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۰ در سالن استاد ایرج افشار کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، پردیس مرکزی دانشگاه تهران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

براساس اعلام دبیرخانه، شرکت در کنفرانس پژوهش‌های نشر، بدون هزینه ثبت نام است و چکیده مقالات این کنفرانس در پایگاه‌های علمی معتبر نظیر ISC و SID نمایه می‌شود.

محور اصلی این کنفرانس که به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود، آثار پژوهشی مرتبط با حوزه نشر اعم از فرصت‌ها و چالش‌های نشر دانشگاهی، اقتصاد و بازاریابی نشر، سیاست‌گذاری نشر، مخاطب‌شناسی، نیازسنجی و تولید محتوا، مالکیت فکری، حقوق معنوی و اخلاق حرفه‌ای در نشر، فناوری‌های نرم و سخت در چاپ و نشر، نشر الکترونیک و تولید محتوای دیجیتال، ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، کتاب‌داری، علم اطلاعات و دانش‌شناسی است.