نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزشی با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین و مدیرکل هماهنگی امور واحدهای استانی برگزار و بر ارائه راهکارهای سازنده در تحقق ماموریت دانشگاه تاکید شد.

نشست شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی با حضور دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین و دکتر نظری مدیرکل هماهنگی امور واحدهای استانی روز چهارشنبه ۲۲ تیر‌ماه در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در آغاز این نشست دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه ضمن تبریک اعیاد مبارک قربان و غدیر، با اشاره به فعالیت ۹ مرکز آموزش علمی کاربردی در استان اظهار داشت: در حال حاضر مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه در استان قزوین با ارائه ۱۸۸ کدرشته محل به آموزش بیش از ۳۵۰۰ دانشجو مشغول هستند و برای تحقق این امر ۶۰۰ مدرس علمی کاربردی با این مراکز همکاری می‌کنند. وی با تاکید بر توجه ویژه این دانشگاه بر توسعه دوره‌های کوتاه مدت افزود: دوره‌های کوتاه مدت منحصر به فردی توسط برخی از مراکز آموزش علمی کاربردی استان تدوین و در دانشگاه تصویب شده که از آن جمله می‌توان به دوره غواصی امداد و نجات اشاره کرد که توسط مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان ارائه شده است.

در ادامه، دکتر نظری مدیرکل هماهنگی امور واحدهای استانی دانشگاه که به عنوان میهمان ویژه در این نشست حضور داشت، در تشریح برنامه‌های جدید دانشگاه به حذف برخی از قوانین دست و پا گیر اشاره و خاطر نشان کرد فلسفه وجودی تشکیل شورای هم‌اندیشی و تعامل روسای مراکز آموزش علمی کاربردی مشاوره به ریاست عالی دانشگاه برای تسهیل مقررات و تسریع در روند اجرای ماموریت دانشگاه است. وی با بیان اینکه حذف بخشنامه عدم برگزاری کلاس‌های درس در روزهای جمعه و تغییر قانون ممنوعیت اشتغال روسای مراکز آموزشی پس از ۸ سال از جمله تسهیلات صورت گرفته است، اظهار امیدواری کرد خروجی جلسات این شورا، هیات رئیسه دانشگاه را برای تقویت نقاط قوت و رفع کاستی‌ها یاری کند.

گفتنی است در این نشست، حاضران در جلسه ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون فرصت‌ها و کاستی‌های موجود، پیشنهادات خود را برای حل مشکلات مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین بیان کردند.