به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، هاشم‌داداش‌پور مشاور وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم نکوداشت دانش‌آموختگان بین‌الملل پسر گفت: بسیار خرسند هستم که فرصتی دست داد تا در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الائمه آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام در کنار یک‌دیگر باشیم؛ و از خداوند متعال خواهان آنم پس از فارغ التحصیلی در هر کجا که هستید برای جامعه و جهان اسلام مفید و موثر باشید.

 

مشاور وزیر علوم در ادامه سلام، احترام و تکریم وزیر علوم تحقیقات و فناوری را به دانشجویان بین الملل ابلاغ کرد و گفت: وزارت علوم در خصوص دانشجویان بین الملل رویکرد جدیدی تعریف کرده و تلاش می‌کند در جذب حداکثری و نیز تبادل اطلاعات و تجارب با مراکز علمی دنیا گام‌های بلندی بردارد.

وی از مسوولان آستان قدس رضوی جهت فراهم سازی شرایط حضور دانشجویان در این مکان مقدس سپاسگزاری کرد و افزود:خراسان رضوی همواره محل اندیشه و مکانی برای گفتگو بوده است که امام رضا (ع) مبدا این گفتگو بوده است به طوری که حدود دوازده قرن قبل گفتگوی میان ادیان در این مکان رخ داده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: پرچم دار این گفتگو در آن زمان امام رئوف بوده است و اکنون پرچم دار امام خامنه‌ای است و امیدوارم دانش آموختگان نیز در کنار بارگاه عالم آل محمد ص با تاسی از ایشان علم گستری و گفتگوی احسن را در هر کجا که هستند نشر و گسترش دهند.

داداش‌پور با بیان اینکه ایران منادی وحدت و همدلی در جهان امروز است، افزود: در این دعوت تمام الزامات که تایید بر اشتراکات و پرهیز از اختلافاتی که ممکن است میان فرقه‌ها وجود داشته باشد، رعایت می‌شود.