به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، با توجه به نزدیکی ایام محرم و صفر و اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و پیش‌بینی اربعین پر شور با توجه به تعطیلی دو ساله، بسیج دانشجویی و هیئت اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی از همه دانشجویان مشتاق زیارت، برای ثبت در پیاده روی اربعین دعوت می‌کند.

شرایط پیش ثبت نام متقاضیان اربعین حسینی ۱۴۰۱ به شرح زیر است.

در این مرحله صرفاً پیش ثبت نام انجام می‌شود و به منزله ثبت نام قطعی نیست.

پیش ثبت نام از متقاضیان هیچ گونه تعهدی برای بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) مبنی بر اعزام نخواهد داشت و متعاقباً اطلاع رسانی برای ثبت نام قطعی انجام خواهد شد.

چنانچه هرگونه محدودیتی از سوی دولت عراق برای تشرف به زیارت اربعین در نظر گرفته شود، نحوه ثبت نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند تعیین و اعلام خواهد شد.

افرادی که قصد تشرف به همراه کاروان دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی را دارند، در مرحله‌ی پیش ثبت نام در سامانه سماح به صورت فردی (به عنوان سرگروه) ثبت نام کنند.

با توجه به اینکه نکات و موارد مهم از طریق شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه اطلاع رسانی خواهد شد، لذا در ثبت شماره تلفن همراه نهایت دقت را به عمل آورید.

تاریخ انقضاء گذرنامه به صورت میلادی وارد شود.

طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی تزریق حداقل دو دز واکسن کرونا از شرایط تشرف است و در صورتی که از زمان تزریق آخرین دز،۶ ماه گذشته باشد، متقاضیان باید نسبت به تزریق دز یادآور اقدام کنند.

در زمان ثبت نام قطعی از وزارت بهداشت استعلام صورت می‌گیرد و بدیهی است از ثبت نام قطعی متقاضیانی که شرایط واکسیناسیون اعلامی را نداشته باشند، جلوگیری می‌شود.

داشتن گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ اعزام الزامی است، در صورت لزوم نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام شود.

متقاضیان فرصت دارند تا ۱۰ مرداد ماه نسبت به پیش ثبت نام اقدام کنند. زمان سفر نیز از ۱۷ تا ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱ اعلام شده است.